Galaport Projesi Ne Zaman Açılacak?

Kültür ve Turizm Bakanı Ersoy tamamlandığında Türkiye'nin en büyük cruise alanlarından biri olacak olan Galataport projesi hakkında bilgi verdi.

Emlak Haberleri 10.05.2019 - 13:24 15.07.2021 - 00:15 Emlak 365

Kültür ve Turizm Bakanı Ersoy tamamlandığında Türkiye'nin en büyük cruise alanlarından biri olacak olan Galataport projesi hakkında bilgi verdi.

Türkiye'nin en önemli projeleri arasında yer alan Galataport projesi alanını ziyaret ederek proje bilgi veren hakkında Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy önemli açıklamalarda bulundu. Söz konusu proje tamamlandığında Türkiye'nin en büyük cruise alanlarından biri olacak olan projenin açılış tarihi de belli oldu. Galaport Projesi 2020 Yılında Açılacak! Bakan Ersoy yapmış olduğu açıklamasında projenin 2020 yılının Mart ayında açılacağını söyleyerek  "Galataport aslında tam bir turizm kompleksi. İstanbul'un da çok ihtiyacı olan bir kompleks. Bizim hedefimiz, turist başına elde ettiğimiz kişi başı gecelik geliri artırmak ve turistin konaklama dışı harcamalarını artıran projelere öncelik verip desteklemek.Bu bakımdan da çok faydalı bir proje. Buraya gelen insanlar, limanı hub port (ana liman) olarak da kullanacakları için İstanbul'da da çok ciddi harcama yapacak. Keyifle harcayabilecekleri ortamlar da projede yaratılmış. Bu da önemli. Çünkü sizin cebinizde para vardır ama harcayabileceğiniz keyifli bir ortam yoksa o parayı harcamadan gemiye geçersiniz.Gemiler için de çok cazip olmuş. Hem gemi personelinin hem de turistin para harcaması için gerekli olanaklar yaratılmış. Daha da güzelleştirilerek cruise dışına da çıkılmış" dedi. Yıllık 2.5 Milyon Turist GetirerecekBakan Ersoy limanın hizmete girmesi ile beraber Türkiye'ye büyük bir turizm katkısı sağlayacağını belirterek "Ortalama 4 bin yolcudan 500 gemi geldiğini hesapladığımızda 2 milyon turist yapar. Bizim hedefimiz bir milyondu. Tabii siz o 2 milyon yolcuyu sadece 2 milyon olarak görmeyin.2 milyon kişi her yıl 2 milyon kişiyi daha reklam ve konaklama için size getirecektir. Bir de bu 2 milyonun yanında en az 500 bin personel var. Personeli biz turist olarak görmüyoruz ama onlar da çok ciddi harcaması olan bir kitledir. Bunu böyle düşünmeniz lazım. Yani o 2 milyon kendiliğinden 2 buçuk milyona çıkmış oluyor" dedi. Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@