Galataport İstanbul Projesi İçin Beklenen Açılış Tarihi Açıklandı!

200 yıllık bir aradan sonra Karaköy sahil şeridi için yeniden erişim imkanı sağlayacak olan Galatapors İstanbul projesi için büyük bir merakla beklenen açılış tarihi ilan edildi. Detaylar haberimizde!

Emlak Haberleri 26.08.2019 - 15:33 15.07.2021 - 00:13 Emlak 365

200 yıllık bir aradan sonra Karaköy sahil şeridi için yeniden erişim imkanı sağlayacak olan Galatapors İstanbul projesi için büyük bir merakla beklenen açılış tarihi ilan edildi. Detaylar haberimizde!

Toplam 1.7 milyar dolarlık yatırım ile hayata geçirilecek olan Galataport Projesi için açılış tarihi ilan edildi. Galataport Projesi Ne Zaman Tamamlanacak?Doğuş Grubu Yönetim Kurulu Başkanı ve Üst Yöneticisi (CEO) Ferit Şahenk ve Bilgili Holding Yönetim Kurulu Başkanı Serdar Bilgili'nin katılım ile gerçekleştirilen tanıtım toplantısı ile Galataport Projesi hakkında merak edilen sorular yanıtlandı. Doğuş Grubu için projenin "ustalık projesi" olduğunu belirten Ferit Şahenk yapmış olduğu konuşmasında "Eminim, bugüne kadar İstanbul'a bu noktadan hiç bakmamıştınız. Şehrimizin en büyüleyici noktalarından biri uzun yıllardan bu yana bizlere kapalıydı.İşte Galataport ile birlikte güzel İstanbul'umuza bambaşka bir açıdan daha kavuşmuş oluyoruz. 2013 yılında o zaman ki adıyla Salıpazarı Kruvaziyer Liman ihalesine girerken de ana amacımız tarihi yarımadanın bir uzantısı olan, boğazın bu eşsiz sahil şeridini İstanbullulara ve şehrin tüm ziyaretçilerine kazandırmaktı.Tam 200 yıldır halka kapalı olan 1,2 kilometrelik sahil şeridi halka açılıyor. İhale bedeli dahil toplam 1,7 milyar dolarlık bir yatırımla gerçekleştirdiğimiz Galataport, 2020'de kapılarını açıyor" diyerek hem projenin önemini hem de açılış tarihini duyurmuş oldu. Serdar Bilgili ise konuşmasında "Galataport İstanbul, ziyaretçilerine pek çok alanda farklı deneyimler sunarak şehrin sosyal yaşamını değiştirecek bir yatırım. Projemiz açıldığında 200 yıldır erişime kapalı olan sahil şeridi, buraya gelen yerli ve yabancı turistlere adeta bir zamanda yolculuk deneyimi yaşatacak.İşte bu yüzden Galataport İstanbul bir liman projesi olmanın ötesinde anlamlar taşıyor. Galataport İstanbul, her yönüyle şehre değer katacak, bununla da kalmayıp 'İstanbul'u yaşamayı' sağlayacak yeni bir destinasyon olacak" değerlendirmesinde bulunarak projede Doğuş Grubu ile çalışmaktan duydukları memnuniyeti dile getirdi.  Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@