Galatasaray Adası Tapusu Kimin Mahkeme Kararı İle Belli Oldu

Üst kullanım hakkı Galatasaray Spor kulübüne ait olan Galatasaray Adası için beklenen mahkeme kararı açıklandı. Galatasaray adası kimin belli oldu.

Emlak Haberleri 20.09.2018 - 18:00 15.07.2021 - 00:19 Serhat Karaman

Üst kullanım hakkı Galatasaray Spor kulübüne ait olan Galatasaray Adası için beklenen mahkeme kararı açıklandı. Galatasaray adası kimin belli oldu.

Değerinin 300 milyon liranın üzerinde olduğu belirtilen Kuruçeşme Adası için yürütülen hukuki yargılama süreci sona erdi. Mahkeme karar verdi ve söz konusu adanın Hazine'ye ait olduğu tescil edildi. İstanbul Boğazı'nın Tek Adası! Kuruçeşme Adası ya da bilinen diğer ada ile Galatasaray Su Ada uzun süredir devam eden mülkiyet davası ile adından söz ettiriyordu. Adanın sahibi olduklarını iddia eden 5 kişinin açmış olduğu dava sonunda sonuçlandı ve adanın sahibi olarak mahkeme kararı ile bir kere daha Hazine gösterildi. Mahkeme 2015 yılından bu yana devam ediyordu ve verilecek karar büyük bir merak konusuydu. İstanbul'un en köklü ailelerinden biri olan Frankopolos Ailesi'ne mensup Elpida Frankopolos tarafından açılan davaya daha sonra 4 kişi daha ortak olmuş ve mahkeme süreci başlamıştı. 5 kişi tarafından Maliye Hazinesi tarafına açılan dava aktif taraf sıfatı yokluğu gerekçesi ile mahkeme tarafından reddedildi ve bu sayede İstanbul Boğazındaki Kuruçeşme Adası ya da Galatasaray Adası sahibi Hazine ve Maliye Bakanlığı olarak tescillenmiş oldu. Haber Kaynağı: emlak365.comNOT: BU HABERİN İZİNSİZ, AKTİF LİNK VERİLMEDEN, BİR BÖLÜMÜNÜN ALINMASI VEYA TAMAMININ KOPYANIP KULLANILMASI DURUMUNDA HUKUKİ SÜREÇ BAŞLATILACAKTIR…"


Gelişmelerden Haberdar Olun

@