Galatasaray Gayrimenkul Zengini Çıktı, İnan Kıraç: GS'nin 800 Milyon Doları Var!

Galatasaray son dönemde ekonomik sıkıntıları ile gündeme gelmeye devam ederken konun hakkında bir açıklama da İnan Kıraç tarafından yapıldı.

Emlak Magazin 25.01.2022 - 12:40 25.01.2022 - 12:49 Gülcan Özer

Son dönemde 4 büyük kulüp başta olmak üzere futbol kulüplerinin içerisinde olduğu büyük borç batağı gündemdeki yerini korurken konu hakkında bir açıklamada Dünya Gazetesi köşe yazarı Vahap Munyar tarafından yapıldı. Futbol kulüplerinin içerisinde olduğu borç krizini köşesine taşıyan Munyar "Galatasaray'ın tam 800 milyon doları var" başlıklı yazısı ile gündemi salladı. 

Koç Holding’e bağlı Divan Grubu’nun 50’nci kuruluş yıldönümü buluşması kapsamında 2006 senesinin Ocak ayında bir araya gelen Fenerbahçeli Bülend Özaydınlı ile Kıraça Holding’in kurucusu, Vehbi Koç’un damadı İnan Kıraç’ın arasında geçen sohbeti aktaran Munyar aranılan çözüm formülünü dile getirdi. 

GALATASARAY'IN EKONOMİK KRİZDEN ÇIKIŞ FORMÜLÜ GAYRİMENKUL SATIŞI MI?

Munyar o dönemde Galatasaray kulübünün yine maddi sıkıntıları olduğunu, bu sorunların çözümü için Galatasaray kulübüne ait olan gayrimenkulleri tek bir fonda toplanması gerektiğini belirten Kıraç'ın birde bir saptama yaparak "Galatasaray’ın tam 800 milyon dolar var… Riva, Florya, Hasnun Galip, Ali Sami Yen… Saydığım gayrimenkullerin hepsi çok kıymetli…" diyerek bu taşınmazların fon ile yönetilmesi gerektiğini söyledi. 

Galatasaray Kulübü için daha önce de benzer konuşmalar gündeme gelmiş, Riva Projesi ile atılan imzalar sonrasında Emlak Konut GYO ile Galatasaray Kulübü arasında yaşanan anlaşmazlıklar yargıya taşınmıştı. Kulüplere ait olan borçların bankalar tarafından yapılandırılması kamuoyunda tartışma konusu yaratmış, söz konusu yapılandırma kararı uzun süre gündemde en çok  konuşulanlar arasında yer almıştı. 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@