Galatasaray Yönetiminin Marcao'ya Kestiği İlk Ceza Belli Oldu

Galatasaray yönetimi takım arkadaşı Kerem Aktürkoğlu'na kafa atan Marcao için ilk cezayı belirledi. İşte yaşanan olay sonrası Galatasaray ve Fatih Terim'in kestiği ceza.

Galatasaray Yönetiminin Marcao'ya Kestiği İlk Ceza Belli Oldu

Spor dünyası iki gündür Galatasaray'da yaşanan kavga olayını konuşuyor. Süper Lig'in ilk haftasında sahaya çıkan sarı kırmızı ekip alınan galibiyetten çok kavga ve Marcao'ya verilecek ceza ile gündemde. Herkesin yanıtını beklediği yanıt ise Marcao'nun cezası ne olacak?

MARCAO'NUN CEZASI NE OLACAK? İŞTE YÖNETİMDEN GELEN İLK ADIM

Giresunspor ile deplasmanda karşı karşıya gelen Galatasaray maçı iki golle kazanmayı bildi. Maç esnasında yaşanan kavga ise tüm karşılaşmayı gölgede bıraktı. 61. dakikada takımın genç oyuncusu Kerem Aktürkoğlu'na saldıran Marcao takım arkadaşını darp etmeye çalıştı. Uzun bir mesafeden takım arkadaşının yanına koşan Marcao ilk olarak kafa attı. Daha sonra iki yumruk atan oyuncu hakemin kırmızı kartıyla oyun dışı kaldı.

Tüm spor kamuoyu Marcao'nun saldırısını konuşurken Galatasaray yönetimi ve Fatih Terim'in atacağı adım bekleniyordu. Özellikle basın toplantısında yapılan açıklamaların ardından Marcao'nun nasıl bir ceza alacağı daha fazla merak edildi.

İlk Ceza Geldi

Sabah'ta yer alan habere göre Fatih Terim ve yönetimin kararıyla 25 yaşındaki defans oyuncusu süresiz kadro dışı kaldı. Ayrıca oyuncunun en yüksek limitten para cezası alması da bekleniyor. Bunun dışında oyuncu hakkında gönderme yada af kararı mı çıkacak henüz bilinmiyor.

PFDK Kararı

PFDK'da Marcao'ya uzun bir maç cezası verecek. Öyle ki doğrudan saldırılara 5 maç ile 10 maç arasında ceza verilmesi hükmü var. Ortak görüş ise Marcao'ya 10 maç men cezası gelmesi yönünde.