Garanti BBVA 240 Ay Vadeli 100 Bin TL Konut Kredisini Kaç TL Taksitle Veriyor?

Yeni bir ev satın almak isteyenler kendilerine uzun vadeli konut kredisi verecek banka arayışlarını sürdürüyorlar. Garanti BBVA'nın 240 ay vadeli konut kredisi kampanyasının maliyetleri ne kadardır?

Finans 03.01.2022 - 20:56 03.01.2022 - 20:56 Engin Uzunoğlu

Türkiye'de konut fiyatlarında meydana gelen yüksek artışlardan dolayı artık insanlar kolay kolay ev satın alma imkanı bulamıyorlar. Birikimlerini ortaya koyarak bir ev satın almak için gereken tutarı toparlayamayan vatandaşlar bankalardan konut kredisi kullanarak gereken nakite erişebiliyorlar. Ancak konut kredisi faizlerinde meydana gelen yükselişler de vatandaşları oldukça zor durumda bıraktı. mevcut şartlar içerisinde bir çözüm arayan vatandaşlar normalden uzun vade ile kullanabilecekleri konut kredisi taksitlerinin ödenebilir seviyede olabileceğine inanıyorlar. 

240 AY VADELİ KONUT KREDİSİ

Uzun vadeli konut kredisi veren bankalar arasında başı da Garanti BBVA çekiyor. Garanti BBVA tarafından düzenlenen konut kredisi kampanyasında müşterilere normalin üzerinde vade ile konut kredisi verilebiliyor. Normalde bankalar konut kredisi çekmek isteyen müşterilere 120 aya kadar vade yapabiliyor. Bu da 10 yıl vade anlamına geliyor. Ancak Garanti BBVA müşterileri talep etmeleri halinde 240 ay vadeli konut kredisi kullanabiliyorlar. Garanti BBVA'dan konut kredisi çeken müşteriler bankaya 20 yıl boyunca kredi taksit ödemesi yaparak kredi taksitlerini daha düşük bir miktarda tutabiliyorlar.

GARANTİ BBVA KONUT KREDİSİ KAMPANYALARI

Garanti BBVA ev satın almak istgeyen ama finansman desteğine ihtiyaç duyan müşterilerin ihtiyaçlarına özel çözümler üretebiliyor. Müşteri odaklı olarak geliştirilen konut kredisi kampanyaları ile her bütçeye uygun bir konut kredisi verilebiliyor. Müşteriler bütçelerine en uygun gelen konut kredisini özel şartlarda kullanarak aradıkları konut finansmanına oldukça kolay bir şekilde erişebiliyorlar. 

Garanti BBVA konut kredisi kampanyaları içerisinde yer alan detaylara göre müşteriler kredi vadesi başlangıcında yüksek taksit ödemesi yaparak ilerleyen yıllarda konut kredisi taksitlerinin miktarını düşürebiliyorlar. Bunun tam tersinin de uygulandığı bir kampanyya bulunuyor. Garanti BBVA müşterileri konut kredisi çekerek düşük taksit ödemeye başlıyorlar ve ilerleyen yıllarda konut kredisi taksitleri artıyor. 

Uygulanan bir başka konut kredisi kampanyasına göre müşteriler kredi faizinin belirli bir oranını peşin ödemeleri halinde kredi faizinde indirim hakkı elde edebiliyorlar. Böylelikle daha düşük faizle konut kredisi çekebiliyorlar. 

240 AY VADELİ 100 BİN TL KONUT KREDİSİ HESPALAMASI

garanti bbva konut kredisi kampanyası-1

Garanti BBVA'dan 240 ay vadeli 100 Bin TL konut kredisi kullanmak isteyen müşterilere banka tarafından aylık yüzde 2,29 kredi faizi uygulanıyor. Bu konut kredisini çeken müşteriler bankaya vade süresince her ay 2.300 TL kredi taksit ödemesi yapıyorlar.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@