Garanti BBVA 50 Bin TL Taşıt Kredisi Taksit Hesaplama Tablosu

Otomobil satın almak isteyen vatandaşlar için Garanti BBVA uygun imkanlarla taşıt kredisi veriyor. Garanti BBVA taşıt kredisi kampanyasının özellikleri nelerdir? 

Finans 27.09.2021 - 01:51 27.09.2021 - 01:57 Engin Uzunoğlu

Yeni bir otomobil satın almak isteyenler taşıt kredisi kullanarak araç satın alma işlemlerini tamamlıyorlar. Otomobil satın alırken müşterilerine taşıt finansmanı veren Garanti BBVA bunu oldukça kapsamlı bir kampanya ile gerçekleştriyor. Peki Garanti BBVA hangi şartlarla taşıtkredisi veriyor? Garanti BBVA taşıt kredisi aylık faiz oranı yüzde kaç? Garanti BBVA taşıt kredisi şartları nelerdir? 

GARANTİ BBVA TAŞIT KREDİSİ KAMPANYASI ÖZELLİKLERİ NELERDİR?

Garanti BBVA tarafından verilen taşıt kredisilerinin miktarlarında belirli kurallar uygulanmaktadır. Buna göre sıfır kilometre otomobillerin fatura değeri ve ikinci el otomobillerin kasko değerleri dikkate alınmaktadır.Satın alınacak otomobilin değeri 120 Bin TL'nin altındaysa yüzde 70 oranında, 120 Bin TL ile 300 Bin TL'nin arasındaysa yüzde 50 oranında kredilendirme yapılır. 

TAŞIT KREDİSİ VADE SÜRELERİ

Garanti BBVA'dan taşıt kredisi kullanacak olanlar kredilerinin vade sürelerinin ne kadar olacağını da merak ediyorlar. Bu vade süreleri belirlenirken de taşıtların değerlerine bakılıyor. 120 Bin TL altında değeri olan araçlar içim 48 ay, 120 Bin TL ile 300 Bin TL arasında değeri olan araçlar için 36 ay, 300 Bin TL ile 750 B,n TL arasında değeri olan araçlar için 24 ay ve 750 Bin TL'nin üzerinde olan araçlar için de 12 ay vadeli taşıt kredisi verilmektedir. 

50 BİN TL TAŞIT KREDİSİ HESAPLAMA

Garanti BBVA'dan taşıt kredisi kullanmak isteyenlere aylık yüzde 1,64 oranında kredi faizi uygulanıyor. 48 ay vadeli 50 Bin TL taşıt kredisi kullanan müşteriler vade süresince bankaya her ay 1.619 TL kredi taksiti öderler. Kredinin toplam maliyetinin ise 77.735 TL olduğu bildirildi.

garanti bbva taşıt kredisi kampanyası maliyeti

TAŞIT KREDİSİ TEMİNATI

Garanti BBVA'dan taşıt kredisi kullanacak olan müşterilerden teminat olarak satın alınacak araç üzerinde rehin işlemi yapılmaktadır. Kredi vadesi boyunca bu rehin durumu geçerli olacaktır. Kredi borcunun ödenmesi tamamlandığında ise rehin kaldırılır. Ayrıca Garanti BBVA belirli koşullarda müşterilerden ek teminat isteyebilmektedir. 

GARANTİ BBVA TAŞIT KREDİSİ BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Garanti BBVA tarafından sağlanan taşıt kredilerinden yararlanmak isteyen müşterilere 4 ayrı başvuru yolu tanımlandı. Buna göre taşıt kredisi başvuruları banka şubelerinden, anlaşmalı otomobil bayilerinden, telefon bankacılığından ve internet sitesi üzerinden yapılabilmektedir. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@