Garanti BBVA, İş Bankası, Akbank 150 Bin TL Konut Kredisi Çekenlerden Aylık Kaç TL Taksit İstiyorlar?

Konut kredisi çekmek için İş Bankası, Garanti BBVA ve Akbank'ı tercih edenler hangi maliyetlerle karşılaşıyorlar. Bu bankalar 150 Bin TL konut kredisini kaç TL taksitle veriyorlar?

Finans 06.02.2022 - 00:06 06.02.2022 - 00:06 Engin Uzunoğlu

Türkiye'de ev sahibi olmak isteyenler genellikle bu işin finansmanını belirli bir yöntemle çözüyorlar. Uzun yıllar boyunca yapılan tasarruflarla elde edilen birikimler vatandaşlar tarafından bir araya getiriliyor. Ev satın almak için eksik kalan kısım ise bankalardan çekilen konut kredileri ile karşılanıyor. Bu şekilde konut satın alabilmek için gereken tüm finansman sağlanmış oluyor. Kullanılan konut kredisi ise uzun vadeli taksitler halinde kolay bir şekilde bankalara geri ödeniyor. 

KONUT KREDİSİNDE UZUN VADE ÖNEMLİ 

Konut kredisi diğer kredi türlerine göre daha tüksek miktarlarda kullanılıyor. Bundan dolayı da konut kredisinde uzun vadenin büyük bir önemi var. Bu şekilde kullanılan kredinin vadesinin kısa tutulmazsı vatandaşların çok yüksek bedelleri kredi taksiti olarak ödemelerine neden olacaktı. Bu durumda da maaşlı çalışan hiç kimse ev satın almak için konut kredisi çekemeyecekti. Tamamen bu sebepten en uzun vadeli krediler konut kredileri oluyor. Bankalar konut kredisi kullanan müşterilerine 120 aya kadar vade yapabiliyorlar. Hatta bazı bankalar özel kampanyalarla 180 ay vadeli, 240 ay vadeli konut kredisi verebiliyorlar. 

İŞ BANKASI, AKBANK, GARANTİ BBVA KONUT KREDİSİ KAMPANYALARI

Türkiye'nin yaygın şube ağın asahip bankalarından olan Akbank, İş Bankası ve Garanti BBVA tarafından müşterilere konut finansmanı veriliyor. Düzenlenen kredi kampanyaları ile müşterilere farklı imkanlar sunan bu bankalar yoğun bir şekilde konut kredisi başvuru alıyorlar. Peki bu bankalar hangi maliyetlerle konut kredisi veriyorlar? İşte banka banka konut kredisi maliyetleri...

İŞ BANKASI 150 BİN TL KONUT KREDİSİ TAKSİT HESAPLAMA

İş Bankası'ndan konut kredisi kullanan müşterilere banka tarafından aylık yüzde 2,05 faiz uygulanıyor. 120 ay vadeli 150 Bin TL konut kredisi kullanan müşteriler bankaya vade süresince her ay 3.370 TL kredi taksiti ödüyorlar. Bu kredinin toplam maliyeti ise 407.467 TL oluyor.

AKBANK 150 BİN TL KONUT KREDİSİ HESAPLAMA

Akbank'tan konut kredisi kullanan müşterilere banka tarafından aylık yüzde 1,99 kredi faizi uygulanıyor. 120 ay vadeli 150 Bin TL konut kredisi kullananlar bankaya her ay 3.295 TL kredi taksiti ödüyorlar. Bu kredinin toplam maliyeti ise 397.388 TL oluyor.

konut kredisi hesaplamaları 150 Bin Tl

GARANTİ BBVA 150 BİN TL KONUT KREDİSİ HESAPLAMA

Garanti BBVA'dan konut kredisi kullanan müşterilere banka tarafından aylık yüzde 2,17 kredi faizi uygulanıyor. 120 ay vadeli 150 Bin TL konut kredisi çekenler bankaya her ay 3.523 TL kredi taksiti ödüyorlar. Bu kredinin toplam maliyeti ise 425.258 TL oluyor.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@