Garanti BBVA Vade Süresini 240 Aya Çıkardı! Düşük Taksitlerle Ev Sahibi Yapan Konut Kredisi Kampanyası

Konut satın almak isteyenlere özel fırsatlar sunan Garanti BBVA farklı imkanlarla konut finansmanı veriyor. Garanti BBVA konut kredisi kampanyasının avantajları nelerdir? 

Finans 16.09.2021 - 23:19 16.09.2021 - 23:32 Engin Uzunoğlu

Konut fiyatlarındaki yükselişler konut kredilerine olan ilgiyi de arttırdı.Peşin para ödeyerek ev satın almanın oldukça güçleştiği bugünlerde insanlar bankalardan konut kredisi kullanarak ev sahibi olabiliyorlar. Garanti BBVA da farklı imkanlarla konut kredisi veren bankalar arasında kendisine yer edinmeyi başardı.

GARANTİ BBVA KONUT KREDİSİ KAMPANYASININ AVANTAJLARI NELERDİR?

Garanti BBVA oldukça farklı imkanlarla konut kredisi vermeye başladı. Hem faiz oranları hem de vade süresi ile fark yaratan Garanti BBVA, müşterilerin kolay bir şekilde ev sahibi olmalarına imkan veriyor. 

240 AY VADELİ KONUT KREDİSİ

Konut kredisi miktarları genelde yüksek olduğu için vade süresinin taksit miktarlarında etkisi büyük oluyor. Genellikle bankalar 120 ay vade ile konut kredisi veriyorlar. Ancak Garanti BBVA farklı bir uygulamaya giderek müşterilerine 240 aya kadar vade imkanı ile konut kredisi veriyor. Böylelikle kredi taksitleri daha ödenebilir hale gelebiliyor. Düşük taksitlerle kredi ödeyen müşteriler bütçelerini zorlamadan borçlarını kapatabiliyorlar. 

GARANTİ BBVA KONUT KREDİSİ SEÇENEKLERİ NELERDİR?

Garanti BBVA konut kredisi kampanyası ile müşterilere farklı kredi seçenekleri sunuyor. Buna göre müşteriler başlangıçta daha yüksek taksit tutarları ödeyerek sonraki taksitlerinin miktarını düşürebiliyorlar. Bu şekilde müşteriler kredilerindeki faiz yükünü yüzde 40 oranında azaltabiliyorlar. 

Bir diğer konut kredisi seçeneği de faizlerin güncellendiği konut kredisi kampanyası oldu. Bu kredi kampanyasını kullanan müşteriler 1, 3, 6 ve 12 aylık periyotlar halinde kredi faizleri güncelleniyor. Faizlerin düşüşü durumunda müşteriler bu avantajdan yararlanabiliyorlar. 

Ayrıca ara ödeme yaparak kredi taksitlerini ödemek isteyen müşterilere de bu imkan veriliyor. Yılın belli dönemlerinde farklı ödemeler gerçekleştiren müşteriler özel ödemeli sistemde konut kredisi kullanabiliyorlar. 

200 BİN TL KONUT KREDİSİ HESAPLAMA 

garanti bbva 200 bin tl konut kredisi hesaplama

Konut kredisi kullanmak için Garanti BBVA'yı tercih eden müşteriler bu bankanın kredi maliyetlerini merak ediyorlar. Garanti BBVA şu anda aylık yüzde 1,75 oranla konut kredisi veriyor. 240 ay vadeli 200 Bin TL konut kredisi kullanan müşteriler vade süresince bankaya her ay 3.555 TL kredi taksiti ödüyorlar. Bu kredinin toplam maliyetinin ise 853.255 TL olduğu bildirildi. Ancak bu maliyetin 20 yıla yayılıyor olması bu krediyi oldukça cazip yapıyor. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@