Garanti BBVA Ve Yapı Kredi Bankası 125 Bin TL İhtiyaç Kredisi Taksit Hesaplamaları!

İhtiyaç kredisi kullanmak isteyenlere yüksek tutarlı krediler için maliyet araştırması yapıyorlar. 125 Bin TL ihtiyaç kredisi için Garanti BBVA ve Yapı Kredi Bankası ne kadar taksit istiyorlar.

Finans 13.04.2022 - 23:58 13.04.2022 - 23:58 Engin Uzunoğlu

Türkiye'de nakit ihtiyacı içerisinde kalan vatandaşlar bankaların ihtiyaç kredisi kampanyalarını araştırıp nakit destek alabiliyorlar. Son dönemlerde ihtiyaç kredisi taleplerinde dikkat çeken detay ise talep edilen kredi miktarlarının oldukça yükselmesi oldu. Bundan dolayı da ihtiyaç kredisi çekmek isteyenler yüksek miktarlı kredi talebinde bulunuyorlar. Kredi maliyet hesaplamalarında da bu yönde farklılıklar meydana geldi. Peki Garanti BBVA ve Yapı Kredi Bankası hangi maliyetle müşterilerine ihtiyaç kredisi veriyor? 

GARANTİ BBVA VE YAPI KREDİ BANKASI İHTİYAÇ KREDİSİ KAMPANYALARININ KOŞULLARI NELERDİR?

Garanti BBVA ve Yapı Kredi Bankası tarafından düzenlenen ihtiyaç kredisi kampanyalşarı ile müşterilere nakit destekleri verilmeye devam ediliyor. Bu kapsamda müşteriler belirli koşullarda ihtiyaç kredisi çekebiliyorlar. Bu krediler kullanılırken müşterilere bazı kurallar uygulanıyor. Bu kapsamda müşterilere azami vade sınırlamaları uygulanıyor. 

İhtiyaç kredisi kullanmak isteyenlerin eğer kredi talepleri 50 Bin TL'ye kadar ise kredi hesaplamaları en fazla 36 aya kadar vade ile hesaplanıyor. Müşterinin talep ettiği kredi tutarı 50 Bin TL'Nin üzerine çıkarsa o zaman kredi hesaplaması en fazla 24 aya kadar vade ile yapılabiliyor. Bu vade sürelerinin üzerine çıkılması ise herhangi bir şartta kesinlikle mümkün olmuyor. Müşterinin kredi skorunun olumlu olması daha uzun vadelerde ihtiyaç kredisi kullanmasını sağlayamıyor. 

Bankalar ihtiyaç kredisi kullanan müşterilere bazı ödeme kolaylıkları da sağlayabiliyorlar. Bunun için de müşterilerin ihtiyaç kredisi başvurusu sırasında seçeneklerini değerlendirmeleri gerekiyor. Aylık eşit taksitli veya bir başka ödeme periyodunda ödeme planı tercih edebiliyorlar.

125 BİN TL İHTİYAÇ KREDİSİ TAKSİT HESAPLAMALARI!

125 bin tl ihtiyaç kredisi maliyet hesaplaması

Garanti BBVA'dan ihtiyaç kredisi kullanmak isteyenlere banka tarafından aylık yüğzde 1,99 oranında kredi faizi uygulanmaktadır. 24 ay vadeli 125 Bin TL ihtiyaç kredisi çekenler bankaya her ay 6.903 TL kredi taksiti ödüyorlar. Bu kredinin toplam maliyeti ise 166.320 TL olarak hesaplanıyor. 

Yapı Kredi Bankası'ndan ihtiyaç kredisi kullanmak isteyen müşterilerin kredi hesaplamalarında aylık yüzde 2.29 oranında kredi faizi uygulanmaktadır. 24 ay vadeli 125 Bin TL ihtiyaç kredisi çekenler bankaya her ay 7.182 TL kredi taksiti ödüyorlar. Bu kredinin toplam maliyeti de 173.018 TL oluyor.

Emlak365.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@