Garanti BBVA'dan 120 Ay Vadeli 200 Bin TL Konut Kredisi Çekenler Toplam Ne Kadar Faiz Ödüyorlar?

Konut kredisi çekerek ev satın almak isteyenler kredi maliyetlerini merak ediyorlar. Garanti BBVA 120 ay vadeli konut kredisini aylık yüzde kaç faizle veriyor?

Finans 03.05.2022 - 12:34 03.05.2022 - 12:34 Engin Uzunoğlu

Ev satın almak isteyenlerin sayısının son günlerde oldukça arttığı gözlemleniyor. Konut sahibi olmak isteyenlere bankalar tarafından finansman destekleri verilmeye devam ediliyor. Garanti BBVA da müşterilerini konut kredisi ile destekleyen bankalar arasında bulunuyor. Garanti BBVA müşterileri hangi maliyetlerle konut kredisi çekebiliyor? 

GARANTİ BBVA KONUT KREDİSİ KAMPANYASI

Garanti BBVA'ya konut kredisi kullanmak için başvuru yapmayı düşünen müşteriler önce kredi maliyetlerini araştırıyorlar. Garanti BBVA hangi imkanlarla müşterilerine konut finansmanı veriyor? Garanti BBVA konut kredisi kampanyasından yararlanan müşteriler hangi avantajları kullanabiliyorlar?

Garanti BBVA müşterileri konut kredisi çekmek istediklerinde 120 aya kadar vade imkanından yararlanabiliyorlar. Müşteriler 10 yıl devam eden vadeden dolayı konut kredisi taksitlerini olabilecek en düşük sev,yeye çekebiliyorlar. Bu avantajı değerlendiren müşteriler konut kredisi geri ödemelerinde pek bir güçlük yaşamıyorlar. Dolayısıyla konut kredilerinin sorunlu kredi olmalarının önüne geçilmiş oluyor.

Konut kredisi faizleri de Garanti BBVA'da müşterilerin merak ettikleri detaylar arasında yer alıyor. Banka tarafından yapılan son açıklamaya göre müşteriler aylık yüzde 2,19 oranında bir faiz ile Garanti BBVA'dan konut kredisi çekebiliyorlar. 

Garanti BBVA'nın müşterilere sağladığı konut kredisi imkanının bir diğer avantajı ise farklı ödeme yöntemleri oluyor. Bu ödeme yöntemlerinde tercih tamamen müşterinin inisiyatifine bırakılıyor. Müşteriler konut kredisi borçlarını aylık eşit taksitli bir ödeme planında geri ödemek zorunda değiller. Müşterinin bütçesine uygun gelebilecek özel bir kredi geri ödeme planı ile de borç bankaya vade süresi içerisinde ödenebiliyor. Tüm bu karar konut kredisi çekilmesi sırasında müşterinin talebine göre veriliyor.

200 BİN TL KONUT KREDİSİ MALİYET HESAPLAMASI

konut kredisi garanti bbva

Garanti BBVA'dan konut kredisi çekmek isteyen müşterilere banka tarafından aylık yüzde 2,19 oranında kredi faizi uygulanıyor. Müşteriler 120 ay vadeli 200 Bin TL konut kredisi çekmeleri halinde bankaya her ay 4.732 TL kredi taksiti ödüyorlar. Bu kredinin toplam maliyeti ise 570.787 TL olarak hesaplanıyor. Bu tutarda bir konut kredisi çeken Garanti BBVA müşterisi 10 yıllık vade süresinde toplamda 370.787 TL faiz ödemesi yapıyor. gecikmeye düşülmezse ödemeler banka tarafından sabit bırakılıyor.

Emlak365.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@