Garanti BBVA'dan Türkiye'nin Farklı Şehirlerinde 128 Bin TL'ye, 135 Bin TL'ye, 140 Bin TL'ye Satılık Kelepir Konutlar!

Garanti BBVA tarafından ucuz konut satışı yapıldığı açıklandı. yayınlanan konut satış ilanlarına göre Türkiye'nin farklı şehirlerinde kelepir konutlar satışa çıkarıldı.

Emlak Haberleri 25.01.2022 - 22:33 25.01.2022 - 22:33 Engin Uzunoğlu

Türkiye'de ev sahibi olmak isteyenler yüksek fiyatlardan dolayı bu taleplerini ertelemek zorunda kalıyorlar. Bundan dolayı da uygun fiyatlı konutlara dair araştırmalar bugüne kadar olmadığı kadar arttı. barınma ihtiyaçlarını karşılamak veya konut yatırımı yapmak isteyenler uygun fiyatla ev satışlarının olup olmadığını merak ediyorlar. Bu konuda bankalar vatandaşların imdadına yetişiyor. Bankalardan uygun fiyatla konut satışı yapılıyor. 

BANKALAR NEDEN KONUT SATIYOR?

Bankaların konut satışları yapmalarının gerekçesi oldukça merak edilen konulardan birisi oluyor. Üstelik bu konut satışlarında emlak piyasasından daha düşük fiyatlar belirlenmesi kafa karıştırıyor. Bunun gerekçesini öğrenmeden konut satın almak istemeyen vatandaşlar bu konuda kendilerini tatmin edecek açıklamaları merak ediyorlar.

Bankalardan verilen bilgilere göre satışa çıkarılan konutlar sorunlu kredilerden dolayı bankaların mülkiyetine geçen konutlardan oluşuyor. Bu konutlar müşterilere kullandırılan kredilerin ödenmemesinden dolayı bankaların oluyor. Ancak bankalar bu sırada kredi zararı ediyorlar. Bu kredi zararları da mülkiyeti el değiştiren konutların satışı ile karşılanıyor. Bundan dolayı bankalar bu konutların fiyatlarını yüksek tutmuyorlar. Ayrıca bir tür ihale sisteminde bu konutların satışı yapıldığı için fiyat kasıtlı olarak düşük tutuluyor.

BANKALARDAN UCUZ KONUT NASIL ALINIR?

Bankalardan ucuz konut almanın bazı şartları bulunuyor. Öncelikle bankaların konut satış ilanlarına teklif vermek gerekiyor. Bir konut için ne kadar az teklif verilirse fiyat o kadar düşük oluyor. Satışa çıkarılan konut için tek teklifin olması ise ucuz konut satın almanın formülü oluyor. Emlak piyasasının neredeyse yarı fiyatına bankalardan bu şekilde konut satın alınıp ev sahibi olunabiliyor. 

GARANTİ BBVA UCUZ KONUT SATIŞI YAPIYOR!

Garanti BBVA tarafından da ucuz konutlar satışa çıkarıldı. Yayınlanan yeni konut satış ilanları ile satışa çıkarılan konutlara dair detaylar ve fiyatlar açıklandı. İşte Garanti BBVA tarafından şu anda satışa çıkarılan ve teklif beklenen konutlardan bazıları...

garanti bbva konut satışı 1-1

Garanti BBVA tarafından Ankara'nın Çankaya ilçesinde Malazgirt Mahallesi'nden 95 metrekarelik konut satışa çıkarıldı. Bu konut için banka 168 Bin TL'Lik bir satış fiyatı belirledi.

garanti bbva konut satışı 2-2

Garanti BBVA'nın Ankara'da yapacağı konut satışlarından bir diğeri de Sincan ilçesinde Maraşal Çakmak Mahallesi'nde bulunuyor. 85 metrekare büyüklüğündeki bu apartman dairesi için 140 Bin TL'lik fiyat açıklandı.

garanti bbva konut satışı 3-1

Garanti BBVA'nın verdiği bilgilere göre Samsun'un İlkadım ilçesinde Unkapanı Mahallesi'nde de bir ev satışa çıkarıldı. Banka bu apartman dairesinin 125 metrekare büyüklüğünde olduğunu ve 135 Bin TL'Lik bir satış fiyatı belirlendiğini açıkladı.

garanti bbva konut satışı 4

Mardin Kızıltepe, Garanti BBVA'nın konut satışı yapmayı duyurduğu yerleşim birimlerinden birisi oldu. İpek Mahallesi'nde bulunan 160 metrekarelik konut için 128 Bin TL fiyat isteniyor.

garanti bbva konut satışı 5

Garanti BBVA Konya'nın Karatay ilçesinde 166 metrekarelik konutu 212 Bin TL'den, Karabük Merkez'de 109 metrekare konutu 217 Bin TL'den satışa çıkardı.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@