Garip Adası Satıldı, Fi Yapı ve Dumankaya Mağdurları İçin Çözüm Bulundu

Uzun süredir büyük mağduriyet yaşanmasına neden olan Fi Yapı ve Dumankaya'nın yarım kalan projeleri için sonunda beklenen imzalar atıldı.

Garip Adası Satıldı, Fi Yapı ve Dumankaya Mağdurları İçin Çözüm Bulundu

Uzun süredir büyük mağduriyet yaşanmasına neden olan Fi Yapı ve Dumankaya'nın yarım kalan projeleri için sonunda beklenen imzalar atıldı.

Garip Adası Alman Şirkete Verildi!Fi Yapı ve Dumankaya İnşaat tarafından satışları yapılarak paraları alınmasına rağmen teslim edilmeyen konut projeleri nedeni ile büyük mağduriyet yaşanmıştı. Bu mağduriyeti giderecek çözüm sonunda bulundu. TMSF ile Alman Drees&Sommer ve iştirakleri Eurabau, CPB Project Development ile inşaatların finansmanını sağlayacak Flagman Capital'den oluşan konsorsiyum arasında atılan imzaların ardından yarım kalan inşaatlar hızlı bir şekilde tamamlanacak.Konutlarını teslim alacak olan hak sahiplerinden hiçbir ilave ücret talep edilmeyecek. Atılan imzalar ile beraber söz konusu projelerden daire alarak mağdur olan 8 bin 164 kişiye de müjdeli haber verilmiş oldu. İnşaatlar yaklaşık 2,5 - 3 yıl içerisinde tamamlanarak hak sahiplerine kademeli olarak teslim edilmeye başlanacak. Öncelik sona gelinen projelere verilecek ve kademeli olarak diğer projelere geçiş yapılacak. Alman konsorsiyum atmış olduğu imza karşılığında Fi Yapı'ya ait olan ve 50 milyon Euro bedel biçilen Garip Adası'nı alacak. Yine buna ek olarak Fikirtepe konut projeleri arasında yer alan ve daha önce inşaatına hiç başlanmayan 2 projeden yapılacak olan satış gelirini kendi kasasına aktaracak.İlk Olarak Dumankaya Sancaktepe Projesi Tamamlanacak!TMSF Başkanı Muhiddin Gülal ilk olarak Dumankaya Sancaktepe konut projesi için çalışmalara başlanacağını belirterek Dumankaya Adres Sancaktepe Mağdurları için sevindirici haberler verdi. Zaten projenin yüzde 80'lik bölümü tamamlandığı için ilk tamamlanacak proje bu olacak. Ardından diğer projelere geçiş yapılacak.Projenin tamamlanması karşılığında Alman şirketlere tahsis edilen Garip Adası ise İzmir'in Dikili ilçesinde yer alıyor. Yunanistan'da yer alan Midilli Adası ile arasında 13 deniz mili uzaklık bulunan ada 150 milyon yatırım tutarı ile yaşlılar için termal tesis açılacağı öğrenildi.Emlak365.com