Gayrettepe İstanbul Havalimanı Metro Hattı İçin Işık Göründü Töreni Düzenlendi!

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan Gayrettepe İstanbul Havalimanı Metro Hattı HASDAL İstanbul Havalimanı Kesimi Tünel Delme işlemlerinin sona ermesinin ardından düzenlenen ışık göründü törenine katılarak önemli açıklamalarda bulundu.

GÜNDEM 06.09.2019 - 11:40 15.07.2021 - 00:13 Emlak 365

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan Gayrettepe İstanbul Havalimanı Metro Hattı HASDAL İstanbul Havalimanı Kesimi Tünel Delme işlemlerinin sona ermesinin ardından düzenlenen ışık göründü törenine katılarak önemli açıklamalarda bulundu. Gayrettepe İstanbul Havalimanı metro hattı ne zaman açılacak, ulaşım kaç dakika olacak, Gayrettepe İstanbul Havalimanı metro projesi durakları hangileri?

Çalışmaların büyük bir hızla devam ettiği Gayrettepe İstanbul Havalimanı metrosu için bugün devam eden tünel inşaatı için Işık Göründü Töreni düzenlendi. Gayrettepe İstanbul Havalimanı Metrosu Ne Zaman Açılacak?Törende metro inşaatı hakkında açıklama yapan Ulaştırma Bakanı Turhan "Kağıthane kısmını gelecek yıl hizmete alacağız. Gayrettepe istasyonunda Taksim ve metrobüse ve yakın gelecekte inşa edeceğimiz projelere bağlanacaktır. Kağıthane istasyonunda Kabataş metro hattına entegre olacak.Havalimanı istasyonunda yüksek hızlı trene ve Halkalı'da ise Marmaray ve Halkalı metrosuna bağlanacak. Olimpiyatköy istasyonunda Başakşehir metrosuna, Kayaşehir'de Kayaşehir metrosuna entegre olacak. İstanbul'un dört bir yanı İstanbul Havalimanı'na, İstanbul Havalimanı ise tüm şehre bu metro ile bağlanacak" dedi. Gayrettepe Metro Durakları M11 Gayrettepe Yeni Havalimanı metro hattı durakları listesi şu şekilde sıralanıyor;
  1. Gayrettepe metro durağı 

  2. Kağıthane metro durağı 

  3. Kemerburgaz metro durağı 

  4. Göktürk metro durağı 

  5. İhsaniye metro durağı 

  6. Yeni Havalimanı metro durağı 

Gayrettepe Havalimanı Metro Durağı Haritası 

Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@