Gayrimenkul sektörü yatırımcıların gözdesi olmaya başladı!

Türkiye’de milyonlarca yatırımcı yatırımını nasıl yapacağını düşünürken gayrimenkul sektörü yatırımcıların gözdesi olma yolunda emin adımlarla ilerliyor.

EMLAK HABERLERİ 23.08.2019 - 16:14 15.07.2021 - 00:14 SERHATMEDYA

Türkiye’de milyonlarca yatırımcı yatırımını nasıl yapacağını düşünürken gayrimenkul sektörü yatırımcıların gözdesi olma yolunda emin adımlarla ilerliyor.

Türkiye’de gayrimenkule yatırım son zamanlarda herkesin ilgisini çekmeye başladı. Vatandaşlar ellerindeki yatırımlarını döviz ve altına yatırmaktan ziyade gayrimenkul alarak yatırım yapmayı tercih ediyor. Böylelikle hem yatırımcılar süreç içerisinde yatırımlarını değerlendiriyor hem de ülke ekonomisine destek sağlıyor.SATIŞ DEĞERLERİ DAHA YÜKSEKTürkiye’de gayrimenkul sektörünün yaşadığı en somut ve önemli sıkıntı, sermayenin kısıtlı olduğunu ifade eden Forbes Dergisi'nden Tuğra Gönden, emlak sektöründe rakamlar incelendiğinde sadece kentsel dönüşüm süreci için önümüzdeki 10-15 yıl içinde gereken kaynak 400 milyar dolar dolayında olduğunu aktardı. Bu maliyetin sadece yapım maliyeti olduğunu belirten Gönden, satış değerlerinin ise mevcut rakamların oldukça üzerinde olduğunu bildirdi.EN ÇOK KÜRESEL GAYRİMENKUL YATIRIMI LONDRA’DA!“Küresel gayrimenkul yatırımlarına bakıldığında; toplam yatırımların yaklaşık üçte ikisinin tam şeffaf pazarlara yapıldığına ilişkin önemli bir detay göze çarpıyor ki bu da şeffaflığın temel ilkeler asında yer almasını sağlıyor.” Diyen Forbes Dergisi'nden Tuğra Gönden, “Dünyanın en şeffaf pazarına sahip olduğu kabul edilen Londra’nın aynı zamanda en çok küresel gayrimenkul yatırımı alan kent olması bu duruma örnek olarak gösterilebilir. Bir yatırımcının satın alma yapması, kiracının taşınması, bankaların finansman sağlaması veya mal sahibinin satış kararı noktasında gönül rahatlığı ile kararlar almasını destekleyen diğer ilke “güven”dir. Örneğin özellikle yabancı yatırımcının aldığı risk karşılığında cezbedici bir getirisi olduğuna güvenmesi şarttır.” İfadelerini kullandı. Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@