Gayrimenkul Sektörü Yeniden İvme Kazandı, Yabancıya Konut Satışı Hız Kesmedi!

Son dönemde büyük bir darboğazdan geçen konut ve inşaat sektörü faiz oranlarında yaşanan indirim ve kamu bankaları tarafından başlatılan 0.

EMLAK HABERLERİ 05.09.2019 - 09:35 15.07.2021 - 00:13 SERHATMEDYA

Son dönemde büyük bir darboğazdan geçen konut ve inşaat sektörü faiz oranlarında yaşanan indirim ve kamu bankaları tarafından başlatılan 0.99 konut kredisi kampanyası sonrasında rahat bir nefes aldı, konut satışları arttı, gayrimenkul sektörü yeniden ivme kazandı.

Yeni Şafak Gazetesi'ne konut satışlarını ve yabancıların konut taleplerini değerlendiren Global Trends Expert Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı Aydın Akbaba önemli açıklamalarda bulundu. Konut Satışları Yeniden Canlandı Akbaba yapmış olduğu açıklamasında yabancıların konut alımlarına değinerek yabancıların faizlerin yüksek olduğu dönemde dahi Türkiye'den konut alımlarının hiç hız kesmediğini söyledi. Konut firmalarının yapmış olduğu reklamların büyük maliyetlere neden olduğunu ancak Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın isminin tüm bu reklamlardan daha fazla müşteri getirdiğini belirten Akbaba "GTE olarak ülkemize yurtdışından müşteri getirmek için gayret ediyoruz.Şunu rahatlıkla söyleyebilirim, özellikle yakın çevre coğrafyalar, Türkiye'ye büyük önem veriyor. Bizim şirket olarak harcadığımız büyük paralar, yalnızca reklam için milyonlarca lirayı buluyor. Fakat Cumhurbaşkanımız Erdoğan'ın ismi, bu coğrafyalardaki insanların ona inancı ve güveni, bütün reklamların, tanıtımların önüne geçiyor. Öyle inanıyorum ki, son 15 yıllık dönemde Türkiye'ye olan yabancı yatırımcı akışının en önemli sebebi Cumhurbaşkanı Erdoğan'a olan inançlarıdır" dedi. Yeni Faiz İndirimi Haberi İle Satışlar Daha Da ArtacakGelecek yeni bir faiz indirimi haberi ile konut satışlarının daha da artacağını belirten Akbaba ^"Merkez Bankası Başkanı Murat Uysal'ın enflasyon açıklamasına dikkat çekmek istiyorum. Fiyat istikrarı konusunda ilerlemeler kaydedildi.Faizler düştü, insanların kredi arzında patlama yaşandı. İç piyasada hareketlilik, elbette yabancı yatırımcıların da iştahını kabarttı. Önceki aylarda ülkemize gelip, konutları gezip kararsız kalan müşterilerimiz, son haftalarda geri dönüş yapmaya başladı. Hükümetin faiz kararı bizi çok umutlandırdı.Fakat başta söylediğim gibi piyasa daha kötüyken yılmayan, enflasyona karşı mücadele eden, ülkemiz için katmadeğer üreten şirketler rehavete kapılmamalı. Bunu bir ilke olarak benimsiyoruz. Faizler düştü, yabancılar yeniden gelmeye başladı fakat biz daha çok çalışacağız. Ülkemizin tanıtılması için daha fazla gayret edeceğiz" dedi.  Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@