Gayrimenkul Yatırımı İle Nasıl Yüksek Kazanç Elde Edilir? 

Gayrimenkul yatırımı yapmak Türkiye'de yaygın yatırım şekillerinden birisidir. Peki gayrimenkul yatırımı yaparak yüksek kazanç nasıl elde edilir? 

Emlak Haberleri 16.11.2021 - 01:25 16.11.2021 - 01:25 Engin Uzunoğlu

Gayrimenkul uzmanları gayrimenkul yatırımları ile ne şekilde yüksek kazançlar elde edilebileceğini kapsamlı bir şekilde açıklıyorlar. Bu uzmanlar gayrimenkul yatırımı yapacaklara çok önemli tüyolar da veriyorlar. Peki bir gayrimenkul yatırımı yapmak için nasıl karar alınmalıdır, yüksek kazanç getiren detaylar nelerdir?

GAYRİMENKUL YATIRIMI YAPACAKLAR DİKKAT!

Gayrimenkul yatırımı yapmak isteyenlerin ilk çıkış noktaları hangi tür gayrimenkule yatırım yapacaklarının belirlenmesidir. Eğer kira gelirine ihtiyaç varsa konut veya işyeri satın almak tercih edilebilir. Ancak kira geliri şart değilse bu sefer devreye arsa ve arazi yatırımları girmektedir. Gayrimenkul uzmanları yüksek kazançların arsa ve arazi yatırımından geçtiği uyarısını sürekli yapmaktadırlar.

Kira geliri için gayrimenkul yatırımı yapacak olanların konut yerine işyeri satın almaları tavsiye edilmektedir. Konutların hem kira gelirleri daha düşük olur hem de daha çok masraf çıkardıkları için bu öneri yapılmaktadır. Bir işyeri kiracısı işyerine iyi bakmak, tadilatlarını yapmak zorundadır. Ancak bunu konutlarda görmek pek mümkün olmayabiliyor. 

GAYRİMENKUL YATIRIMI UZUN VADELİ OLMALIDIR

Gayrimenkul yatırımı ile kısa vadede yüksek kazanç sağlamayı amaçlayanlar çoğu zaman hayal kırıklığına uğramaktılar. Gayrimenkul yatırımları uzun soluklu bir yatırım meselesidir. Kısa vadeli gayrimenkul yatırımı bazen kar yerine zarar de getirebilir. Özellikle arsa ve arazi yatırımı yapmak isteyenler uzun soluklu bir yatırım yolunu tercih ederlerse büyük bir ihtimalle hedefledikleri kazançları elde edebilirler. 

ARSA – ARAZİ YATIRIMINDA NELERE DİKKAT EDİLMELİ

Uzun soluklu bir arsa – arazi yatırımı yaparken bazı dikkat edilmesi gereken hususlar vardır. Öncelikle satın alınacak arazinin veya arsanın bulunduğu çevrenin gelişime açık olması gerekir. Gelişmiş bir yerde arsa satın almak yerine gelişime açık bölgelerde arsa satın almak yüksek kazancın ana formüldür. Özellikle İstanbul'un bazı merkezlerinde bunun örnekleri çok defa görülmüştür. Gelişime açık arsa tespitleri için de işinin ehli gayrimenkul danışmanlarından profesyonel hizmet alınabilir.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@