Gaziantep Büyükşehir Belediyesi 7 Adet Konut İmarlı Arsayı Satışa Çıkardı!

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi'nin Resmi Gazete'de yayımladığı ilana göre Şahinbey ilçesinde bulunan konut imarlı arsalar satışa çıkarıldı. İhalelere ilişkin kapsamlı bilgiler yayımlanan ilanla kamuoyuna duyuruldu. 

EMLAK HABERLERİ 13.07.2021 - 03:05 13.07.2021 - 03:05 Emlak 365

Türkiye'de taşınmaz satışı ile belediyelerin diğer hizmetlerine bütçe ayıran belediyeler arasında en çok satış gerçekleştiren belediyelerin başında Gaziantep Büyükşehir Belediyesi geliyor. Gaziantap Büyükşehir Belediyesi'nin son taşınmaz satış ihalesi ilanları Resmi Gazete'de yayımlandı. 

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi'nin yayımladığı resmi ilanlara göre Şahinbey ilçesinde bulunan ve belediye mülkiyetinde bulunan konut imarlı arsalar ihale yoluyla satılacak. Konut imarına açık olan bu arsaların konut projelerine uygun olduğu da bildirildi. 

HANGİ ARSALAR İHALE YOLUYLA SATILACAK

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından satışı gerçekleştirilecek olan arsalar hakkında şu bilgiler verildi:

-Şahinbey İlçesi Beştepe Mahallesi'nde 10.000 metrekarelik konut imarlı arsa
-Şahinbey İlçesi Beştepe Mahallesi'nde 10.654 metrekarelik konut imarlı arsa
-Şahinbey İlçesi Beştepe Mahallesi'nde 11.108 metrekarelik konut imarlı arsa
-Şahinbey İlçesi Beştepe Mahallesi'nde 8.990 metrekarelik konut imarlı arsa
-Şahinbey İlçesi Beştepe Mahallesi'nde 7.619 metrekarelik konut imarlı arsa
-Şahinbey İlçesi Beştepe Mahallesi'nde 10.005 metrekarelik konut imarlı arsa
-Şahinbey İlçesi Beştepe Mahallesi'nde 10.000 metrekarelik konut imarlı arsa

İHALELER NASIL YAPILACAK?

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından satışı yapılacak olan konut imarlı arsalar için gerçekleştirilecek olan ihalelerde 2886 sayılı Devlet İhale Kanunu'nun 35/a maddesi gereği kapalı teklif usulü uygulanacak. Tüm arsalar için ayrı ayrı ihaleler gerçekleştirilecek. 

İHALELER NE ZAMAN YAPILACAK?

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi bu arsaların ihaleleri için 3 ayrı gün belirledi. Buna göre 3 arsanın ihalesi 28 Temmuz 2021 Çarşamba günü saat 15:00'da Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Encümen Toplantı Salonu'nda yapılacak.

4 Ağustos 2021 Çarşamba günü saat 15:00'da iki arsa için  Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Encümen Toplantı Salonu'nda ihale yapılacak.

İki arsanın satışı için Gaziantep Büyükşehir Belediyesi aynı yerde 11 Ağustos 2021 Çarşamba günü saat 15:00'da ihale gerçekleştirilecek.

Tüm ihaleleri belediye encümeninden oluşan İhale Komisyonu gerçekleştirecek. 

MUHAMMEN BEDELLER AÇIKLANDI

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi bu konut imarlı arsalar için muhammen bedelleri de açıkladı. Buna göre bu arsalar için belirlenen en düşük muhammen beden 11 milyon 428 bin lira olurken en yüksek muhammen bedel 14 milyon 441 bin 570 lira oldu.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@