Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Ticaret Alan İmarlı İki Arsayı Satışa Çıkardı

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanlığı tarafından yayımlanan resmi ilana göre belediye mülkiyetinde olan iki adet taşınmaz satılığa çıkarıldı. Yapılan açıklamaya göre ticaret alanı imarına sahip taşınmazlar ihale yoluyla satılacak. 

EMLAK HABERLERİ 19.06.2021 - 02:04 19.06.2021 - 02:04 Emlak 365

Türkiye'de belediyeler mülkiyetlerinde bulunan taşınmazlar hakkında farklı tasarruflarda bulunmaya devam ediyorlar. Belediyeler gelir elde etmek ve vatandaşlara verdikleri hizmetleri daha nitelikli bir şekle ulaştırmak için taşınmazların satışına karar veriyorlar. Gaziantep Büyükşehir Belediyesi de bu yönde bir karar alarak resmi bir ilan yayınladı. 

SATILIK TİCARET ALAN İMARLI ARSALAR

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından yayınlanan ilana göre Şehitkamil ilçesinin Umut ve 15 Temmuz Mahallelerinde bulunan iki adat taşınmaz satılığa çıkarıldı. Satışa sunulan arsalara dair detaylı bilgiler kamuoyuna sunulurken ihale yoluyla gerçekleştirilecek olan satışa ilişkin de esaslar açıklandı. 

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan açıklamaya göre 2886 sayılı Devlet İhale Kanunu'na göre arsaların ihalelelri Kapalı Teklif Usulü ile ayrı ayrı yapılacak. Taşınmazlara ilişkin ihaleler 7 Temmuz 2021'de gerçekleştirilecek. Bu tarihe kadar ihaleye katılmak isteyenlerin İhale İşleri Şube Müdürlüğüne başvurmaları gerekiyor. 

MUHAMMEN BEDELLER AÇIKLANDI

İhaleye çıkarılan taşınmazlara dair maliyet bilgileri de açıklandı. Buna göre Umut Mahallesi'nde bulunan 2.937 metrekarelik ticaret alanı imarlı arsa için 7 milyon 343 bin 900 lira muhammen bedel, 2.500 lira rayiç bedel ve 221 Bin lira geçici teminat bedeli açıklandı. 15 Temmuz Mahalllesi'nde bulunan 2.444 metrekarelik ticaret alanı imarlı arsa için 8 milyon 554 bin 350 lira muhammen bedel, 3.500 lira rayiç bedel ve 257 bin lira geçici teminat bedeli açıklandı. 

Kapalı Teklüf Usulü ile alınacak olan ihale teklifleri İhale Komisyonu tarafından açılacak. Bu teklifler arasında en yüksek teklifi verenler satışa çıkarılan taşınmazları satın alma hakkı elde edecekler. İhale teklifinde sunulan rakamların karşılığı olan yükümlülükleri yerine getirilmesi ile arsalar yeni sahiplerinin üzerine tescil edilecek.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@