Gaziantep Büyükşehir Belediyesi'nden İnşaat Sektörüne Masraf İndirimi Desteği

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi inşaat sektörünün yaşadığı maliyet artışı krizinin giderilmesine destek olabilmek adına inşaat masraflarında indirime gitti. 

Emlak Haberleri 10.01.2022 - 17:59 10.01.2022 - 17:59 Engin Uzunoğlu

İnşaat sektörünün maliyet artışı krizine yerel çözümler üretilmeye başlandı. Bu yönde ilk adım Gaziantep'te atıldı. Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ile Gaziantep İnşaat Müteahhitleri Derneği Başkanı Bora Kanevetçi bir araya geldi. Bu görüşmenin ardından Gaziantep Büyükşehir Belediyesi'nin inşaat sektörüne ne şekilde destek olacağı belli oldu. 

İNŞAAT SEKTÖRÜ KALKINMANIN BİR PARÇASIDIR

İnşaat sektörünün yaşadığı sorunların farkında olduklarını söyleyen Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı fatma Şahin, "İnşaat sektörü ülke ekonomimizin can damarını oluşturuyor. Bu sektörde istihdam üretilip farklı farklı sektörlerin çalışması sağlanıyor. İnşaat sektörü bir çarktır ve bu çarkın dönmesi gerekiyor. Biz inşaat sektörünü bir beton sektörü olarak değil kalkınmanın bir parçası olarak görmekteyiz. Bu bakış açısıyla belediye olarak bizi ilgilendiren inşaat maliyetlerini düşürme kararı aldık. "dedi.

GAZİANTEP BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ İNŞAAT MASRAFLARINDA İNDİRİM YAPTI

İnşaat maliyetlerinde düşürme kararının ayrıntılarını da açıklayan Fatma Şahin, "Belediyemiz imar raporu harcında şu anda aldığı ücreti yüzde 50 düşürmüştür. Bunun yanında GASKİ şantiye aboneliği için talep ettiğimiz depozitoyu da yüzde 50 indirdik. Hafriyat giderlerinde de yüzde 20 indirim yapma kararı aldık. Bu uygulamalarımızın diğer belediyelere de örnek teşkil etmesini ümit ediyorum. Bugün zor günde elini taşın altına sokmayanlar yarın iyi günde kimsenin yüzüne bakamaz." dedi.

Gaziantep İnşaat Müteahhitleri Derneği Başkanı Bora Kanevetçi ise, "İnşaat sektörü ekonominin önemli sektörlerinden birisidir. İstihdama ve ekonomiye bizim sektör olarak katkımız çok büyük. Gaziantep Büyükşehir Belediyesi'nden destek talebinde bulunduk ve çok iyi bir sonuç elde ettik. Sağolsunlar Sayın Fatma Şahin sektörümüzün yaşadığı maliyet sorunu karşısında yanımızda olmuştur." şeklinde konuştu.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@