Gaziantep Cami İnşaatı Çöktü! İnşaat Mühendisi Enkaz Altında Kaldı

Türkiye'nin en büyük ikinci camisi olması planlanan Gaziantep'te inşa edilen cami çöktü! Beton dökme işlemi esnasında meydana gelen çökmede o esnada inşaat alanında olan mühendis enkaz altında kaldı.

Emlak Haberleri 15.11.2019 - 09:37 15.07.2021 - 00:12 Serhat Karaman

Türkiye'nin en büyük ikinci camisi olması planlanan Gaziantep'te inşa edilen cami çöktü! Beton dökme işlemi esnasında meydana gelen çökmede o esnada inşaat alanında olan mühendis enkaz altında kaldı. Detaylar haberimizde!

Gaziantep'te yapımına devam edilen ve tamamlandığında Türkiye'nin en büyük ikinci camisi olacak olan inşaatın şantiyesinde çökme meydana geldi. Kubbeye Beton Dökme Çalışmalarında İnşaat Çöktü! Olay dün 15:00 sularında meydana geldi. Tamamlandığında Türkiye'nin ikinci en büyük camisi olacak olan projede kubbeye beton dökmek için kurulan iskele büyük bir gürültü ile çöktü. O esnada ölçü almak için inşaat alanına giren mühendis Korkut Küçükcan ne yazık ki yıkılan iskele enkazının altında kaldı. Şantiyede bulunan 100 işçi hemen mühendisi çıkarmak için çalışmalara başlarken olay yerine çok sayıda ekip intikal etti. AFAD ve UMKE ekiplerinin de katılımı ile devam eden enkaz kaldırma çalışmalarında aradan geçen 17 saate rağmen ne yazık ki henüz inşaat mühedisi Küçükcan'a henüz ulaşılamadı. Gaziantep Akkent Mahallesi sınırları içerisinde kalan inşaat şantiyesinde iş makineleri enkaz kaldırma çalışmalarını sürdürürken inşaat mühendisinin ailesinin de endişeli bekleyişi sürüyor. 

Çökmenin neden kaynaklandığı konusunda henüz bir açıklama gelmezken olayın enkaz kaldırma çalışmalarının tamamlanmasının ardından çok yönlü araştırılacağı  belirtiliyor. Emlak365.com 


Gelişmelerden Haberdar Olun

@