Gaziantep Şehitkamil Belediyesinden Satılık Dükkanlar! İlk Teklif Fiyatları

Gaziantep Şehitkamil Belediyesi 5 adet dükkanın satışı için ihale düzenleyeceğini ilan etti. Dükkanlar için belirlenen fiyatlar 160 bin TL ile 550 bin TL arasında değişiyor.

Emlak Haberleri 19.09.2021 - 08:30 19.09.2021 - 08:52 Mustafa KARAGÖZ

Belediyeler kendilerine ait dükkan, işyeri ve ofis gibi çeşitli gayrimenkullerin satışı yada kiralanması için ihale düzenliyorlar. Eylül ayı için ilan edilen duyurulardan bir tanesi de Gaziantep Şehitkamil Belediyesinden geldi. 

5 DÜKKAN İHALE İLE SATILACAK

Belediye başkanlığı yayımladığı duyurusunda dükkan satıışlarının iki arklı mahallede olacağını duyurdu.

İlan edilen listede yer alan dükkanların üç tanesi Umut Mahallesinde yer alıyor. Zemin katta yer alan bu dükkanlar 160 bin TL200 bin TL ve 250 bin TL muhammen bedel ile ihaleye çıkarılacak.

Listede yer alan diğer iki dükkan ise 29 Ekim Mahallesinde yer alıyor. Bu dükkan için belirlenen satış rakamları 510 bin TL ve 500 bin TL olarak açıklandı. İhaleye katılacak için yapılan ödeme bilgisinde ödemelerin peşin yapılacağı hatırlatıldı. Söz konusu dükkanların ada parsel numarası ve diğer detaylarına belediye başkanlığı bir tablo yayımladı. 

şehitkamil dükkan satışı belediye

Belediye başkanlığı tabloya dair yayımladığı basın açıklamasında ihale detaylarını açıkladı. İhalenin nerede ve hangi usulle yapılacağını açıklayan Gaziantep Şehitkamil Belediyesi "Mülkiyeti Belediyemize ait tapunun Şehitkamil İlçesi; Aşağıda Mahalle, Ada, Parsel, Brüt İnşaat Alanı, Muhammen bedeli, ve geçici teminatı belirtilen dükkanlar 2886 Sayılı Devlet İhale Kanununun 35. Maddesi ( c ) fıkrası gereğince Açık teklif usulü artırma suretiyle 29/09/2021 Çarşamba günü tabloda belirtilen saatlerde Belediyemiz Atatürk Kültür Ve Spor Merkezi(İpekyolu üzeri) Meclis Salonunda yapılacak ihale ile ayrı ayrı Satışı yapılacaktır." bilgisini verdi. 

İHALEYE KATILACAK OLANLAR NE YAPACAK?

Belediye başkanlığı ihaleye katılacak olanlar için bir şartname hazırladı. İhale başvuru işlemlerinin yer aldığı şartnamenin Şehitkamil Belediyesi Destek Hizmetleri Müdürlüğü İhale Servisinden görülebileceği bildirdi. İhaleye katılacak olanlar şartnamede yer alan işlem sırasına göre başvurularını belediyeye şahsen yapacaklar. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@