Gaziantep'te Feci Kaza, Şarampole Yuvarlanan Otobüs Yan Yattı! Can Pazarı Yaşanan Kazada 25 Yolcu Yaralandı!

Gaziantep'te bir yolcu otobüsünün şarampole yuvarlanması ile 25 yolcu kazada yaralandı. Yan yatan otobüsteki yaralı yolculardan 3'ünün durumunun ağır olduğu bildirildi.

Gaziantep'te Feci Kaza, Şarampole Yuvarlanan Otobüs Yan Yattı! Can Pazarı Yaşanan Kazada 25 Yolcu Yaralandı!

Tarsus Adana Gaziantep otoyolu'nda çok feci bir trafik kazasının meydana geldiği bildirildi. Narlı kavşağı mevkiinde gerçekleşen kazada Adıyaman'dan yola çıkan bir yolcu otobüsü şoförün kontrolünden çıkaran şarampole yuvarlanıp yan yattı.

OTOBÜS ŞARAMPOLE YUVARLANIP YAN YATTI

Şarampole yuvarlanan otobüs içerisinde bulunan yolcular kazanın etkisiyle çeşitli derecelerde yaralandılar. Olay yerine sevk edilen emniyet ve sağlık ekipleri tarafından yapılan ilk tespitlere göre 25 yolcu yaralandı. Yaralı yolculardan 3'ünün ise oldukça ağır oldukları bildirildi.

GAZİANTEP'TEN VE KAHRAMANMARAŞ'TAN SAĞLIK EKİPLERİ GELDİLER

Kaza sonrasında kaza yeri civarında olan vatandaşlar tarafından yaralı yolcular otobüsten çıkarılmaya çalışıldı. Kaza yerine kısa bir süre içerisinde hem Gaziantep'ten hem de Kahramanmaraş'tan çok sayıda sağlık ekibi sevk edildi. Olay yerine gelen sağlık ekipleri yaralı yolculara müdahalede bulundular.

CAN PAZARI YAŞANDI!

Kaza sonrasında olay yerine hızlı bir şekilde intikal eden itfaiye, jandarma ve sağlık ekipleri yolcularının tamamının şarampole yuvarlanarak yan yatmış otobüsten çıkarılmalarını sağladılar. Adeta bir can pazarının yaşandığı kazada yaralı yolculara ilk müdahaleleri yapıldıktan sonra ambulanslarla Gaziantep ve Kahramanmaraş'ta bulunan hastanelere sevk edildiler. Ancak şu ana kadar yaralıların hastaneye sevk edilmeleri tamamlanamadı.

BİR YOLCU YAN YATAN OTOBÜSÜN ALTINDA KALDI

Görenleri şok eden kaza neticesinde bir yolcunun yan yatan otobüsün altında kaldığının tespit edildiği ve bu yolcunun Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi (UMKE) ekibi tarafından kurtarılması için çalışma başlatıldı. Bu yolcunun da çıkarılması ile hastaneye sevkinin yapılacağı bildirildi.

Olay yerine sevk edilen jandarma ve polis ekipleri tarafından kaza hakkında soruşturma başlatıldığı bildirildi. Ayrıca bölgede yeni bir kazanın meydana gelmemesi için geniş çaplı güvenlik önelmleri alındığı belirtildi.