Gaziantep'te İftar Çadırı Kuruluyor Mu, Nerede Kuruluyor? Gaziantep Şahinbey, Şehitkamil, Nizip Ramazan Çadırı Adresleri

Ramazan ayının başlamasıyla Gaziantepli vatandaşlar Gaziantep'te iftar çadırı nerede kuruluyor, adresi ne araştırıyor. Haberimizde Gaziantep'teki iftar çadırı adreslerini paylaştık.

Gündem 05.04.2022 - 16:52 05.04.2022 - 16:52 Büşra Uluşen

Ramazan ayının ilk haftası tüm Türkiye'de sevinçle karşılanırken birçok ilde vatandaşların bir arada oruçlarını açabilmeleri için iftar çadırları kuruluyor. İftar çadırlarında sıcak yemeğin yanı sıra kimi zaman çeşitli etkinlikler de düzenlenebiliyor. 

2020 yılında başlayan pandemi nedeniyle Ramazan ayları son 2 yıldır buruk geçiyor. Pandemi tedbirlerinin gevşetilmesi nedeniyle bu yıl Ramazan ayı tüm coşkusuyla yaşanabilecek. Tedbirler nedeniyle iki yıldır iftar çadırları da kurulmuyordu. Bu yıl itibariyle iftar çadırları kent meydanlarındaki yerini alarak vatandaşlara kapılarını açtı. 

GAZİANTEP'TE İFTAR ÇADIRI NEREDE KURULUYOR? GAZİANTEP RAMAZAN ÇADIRI ADRESLERİ 2022

Nisan ayı itibariyle başlayan Ramazan ayı Gaziantep'teki vatandaşlar tarafından da sevinçle karşılandı. İftar saatinde masada yerini alan vatandaşlar aileleri, akrabaları ya da arkadaşları ile oruç açma imkanı buldu. 

Gaziantep'te vatandaşların birlik ve beraberlik içerisinde oruçlarını açabilmesi, evine yetişemeyenlerin iftar yapması ve de ihtiyaç sahiplerinin sıcak yemek ile orucunu açması için çeşitli alanlarda iftar çadırları kuruldu. İftar saatine kısa süre kala birçok kişi Gaziantep'teki iftar çadırlarının adreslerini araştırıyor. 

Gaziantep İftar Çadırı Adresleri 2022

- 15 Temmuz Demokrasi Meydanı

- Gaziantep Büyükşehir Belediyesi

- Şahinbey

- Nizip

Gaziantep'in diğer ilçelerindeki iftar çadırlarının nerelerde kurulduğunu öğrenmek için belediyelerin internet adreslerinden araştırma yapabilir ya da belediyeleri arayarak bilgi alabilirsiniz. 

Emlak365.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@