Gebze Halkalı Banliyö Hattı Ne Zaman Açılacak, Son Durum Ne?

Halkalı - Gebze arasında hizmet verecek olan banliyö hattı üzerindeki çalışmalar tüm hızı ile devam ediyor. Projede ekipler aralıksız olarak çalışırken yeni hattın 2018 yıl sonuna kadar hizmete alınması planlanıyor.

Emlak Haberleri 15.05.2018 - 14:18 15.07.2021 - 00:21 Serhat Karaman

Halkalı - Gebze arasında hizmet verecek olan banliyö hattı üzerindeki çalışmalar tüm hızı ile devam ediyor. Projede ekipler aralıksız olarak çalışırken yeni hattın 2018 yıl sonuna kadar hizmete alınması planlanıyor.

Gebze'den Halkalı'ya Ulaşım 105 Dakikaya Düşecek Halkalı Gebze arasındaki ulaşımı büyük oranda rahatlatacak olan Halkalı - Gebze banliyö hattı üzerindeki çalışmalar tüm hızı ile devam ediyor. Toplam 77 kilometrelik hatta bugüne kadar çalışmaların yüzde 80'i tamamlanırken kalan bölümün tamamlanması içinde ekipler vardiyalı olarak kesintisiz olarak çalışmaya devam ediyor.Proje tamamlanarak banliyö hattı hizmete girdiği anda Halkalı - Gebze arası ulaşım 105 dakikaya düşürülecek ve hatta günlük ortalama 1 milyon yolcuya taşıma hizmeti verecek. Önümüzdeki hafta içerisinde Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan'ın katılacağı deneme seferi ile Halkalı-Kazlıçeşme arasındaki ilk deneme sürüşü yapılacak.Yeni İstasyonlar Eklenirken Eski İstasyonların Da Restorasyonu Yapılıyor Bu sene içerisinde mutlaka açılması beklenen hatta hizmet verecek olan yeni istasyonların inşaatı devam ederken aynı zamanda hizmet vermeye devam edecek olan eski istasyonların da restorasyon çalışmaları sürdürülüyor. Çalışmalar planlandığı gibi ilerlerse Ağustos ayına kadar hattın inşaatı tamamlanacak ve 1,5 ay da hattın sinyalizasyon çalışmalarına ayrılacak. Ardından test sürüşleri yapılacak bu sürecin tamamlanması ile beraber hat çalışmaya başlayacak.Emlak haberleri, TOKİ satış duyuruları, konut projeleri, kentsel dönüşüm, konut kredisi ve ekonomi haberleri için emlak365.com sitemizi takip edebilir, mobil uygulamalarımızı indirerek anlık bildirimlerle haberlerimizi daha kolay takip edebilirsiniz.Android uygulamamız için TIKLAYINIZİOS uygulamamız için TIKLAYINIZ


Gelişmelerden Haberdar Olun

@