Gecekonduların Kapılarına Para Dolu Zarf Bırakan Hızır Aranıyor!

Halkın Hızır adını verdiği ismi bilinmeyen bir hayırsever Beyoğlu Hasköy'de gecekonduların kapılarına içi para dolu zarf bırakmaya başladı!

Gündem 04.03.2019 - 13:03 15.07.2021 - 00:17 Emlak 365

Halkın Hızır adını verdiği ismi bilinmeyen bir hayırsever Beyoğlu Hasköy'de gecekonduların kapılarına içi para dolu zarf bırakmaya başladı!

Beyoğlu Hasköy'de çoğunluğunun gecekondulardan oluştuğu mahalle de son 1 aydır tuhaf olaylar yaşanıyor. Sabah uyanan gecekondu sakinleri kapılarının altından atılan para dolu zarf ile karşılaşırken bazı gecekondu sakinleri ise işe gitmek için kapıdan dışarı çıktıklarında kapılarının önünde para dolu zarf bulmaya başladı. Her Kapının Önüne İçerisinde Bin Lira Olan Zarf Bırakıyor! Halkın Hızır adını verdiği kimliği meçhul hayırseverin evlerin kapılarına içerisinde bir lira olan bir zarf bıraktığı, bazı evlerin kapılarına 2-3 zarf bırakıldığı öğrenildi. Kapılarının önünde zarf bulan kişiler önce tedirginlik yaşadı ancak zarfların pek çok kişinin kapısına bırakıldığı ve ihtiyaç sahibi hanelerin seçildiği duyulunca tedirginliğin yerini sevinç aldı. İhtiyaç Sahibi Vatandaşa Gizli YardımYardım yapmak isteyen ancak kimliğini gizli tutmak amacını taşıyan hayırseverin böyle bir yöntemi seçtiği anlaşılırken olay kısa sürede büyük bir yankı uyandırdı. Konu hakkında DHA'na konuşan bir mahalle sakini ise "Sabah namaz vakti kalktım evde tespih çekiyorum. Abdest aldım. Bir ses oldu dışarı çıktım. Baktım bacımla konuşuyorlar. Ne oluyor, dedim.Amca bir zarf bıraktım pazar parası yaparsınız' dedi. Dedim ki 'Burada bir hane yok. Bacım da var' dedim. Yukarılarda ona da vermişler. Dağıtarak gelmişler. Sonra gittiler. Zarfta ya 100 ya da 200 lira var sandım. Baktım bin TL var. 3 zarf aldık. 'Nereden geldi bu para?' dedim. 'Amca karıştırma bu söylenmez. Patronumuz sağ olsun' dediler" dedi. Haber Kaynağı: Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@