Geçiş Garantisi Aşıldı! İstanbul - İzmir Otoyolu ve Osmangazi Köprüsü Garanti Karşılama Oranı Açıklandı

Yap İşlet Devret YİD modeli ile yapılan ulaştırma projeleri arasında yer alan İstanbul - İzmir Otoyolu ve Osmangazi Köprüsü'nün geçiş rakamlarını Bakan Karaismailoğlu açıkladı.

Emlak Haberleri 10.05.2022 - 08:04 10.05.2022 - 08:17 Gülcan Özer

Türkiye'nin mega projeleri arasında yer alan ve Yap İşlet Devret modeli ile hayata geçirilen Osmangazi Köprüsü ve İstanbul - İzmir otoyolu projesi geçiş garantisi verilmesi nedeni ile tartışmalara konu olmuştu. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu dev ulaşım projelerini kullanan araç sayısını açıkladı, her iki projede de devletin vermiş olduğu garanti sayılara ulaşıldığını ilan etti. 

Muhalefetin sürekli olarak bu projeleri hedef aldığını belirten Bakan Karaismailoğlu, Yap İşlet Devret modelleri ile hayata geçirilen projeler sayesinde Türkiye'nin dünyayı yakaladığını ve ulaşım projelerinin büyük bir hız kazandığını söyledi. Ulaştırma Bakanı hem yapımının sürdüğü hem de hizmete açıldığı ilk dönemde büyük eleştirilere neden olan iki dev ulaşım projesinin geçiş garantisi üzerine çıktığını duyurdu. 

OSMANGAZİ KÖPRÜSÜ GEÇİŞ GARANTİSİ AŞILDI! 

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) İstanbul Lise Başkanları Kampı Toplantısı'na katılan Ulaştırma Bakanı Karaismailoğlu "İstanbul-İzmir Otoyolu ve Osmangazi Köprüsü'nü 29 Nisan- 4 Mayıs tarihlerinde, yani sadece 1 haftada 290 bin araç kullandı. Yani garanti karşılama oranı yüzde 120'nin üzerine çıktı. Otoyolun kalanı için de yine araç garantilerinin en az yüzde 100'ü karşılandı. Proje açıldığı ilk yıl garanti karşılama oranı yüzde 20'ydi. Bugün yüzde 80'lere yaklaştı" diyerek son rakamları duyurdu. 

ulaştırma bakanı geçiş garantisi

İstanbul Havalimanı projesinde de bayram süresince 4 bin 729 uçuş yapılarak rekor kırıldığını ve havalimanı projesi sayesinde yolcu sayısında da rekor kırıldığını belirterek bu projenin de doğru bir yatırım olduğunu vurguladı. 

Emlak365.com

Yorumlar (1)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@