Geliri 6500 TL'den Az Olanlar! TOKİ Sizlere 180 Ay Vadeyle 2+1 Daire Satıyor

TOKİ Başkanlığı alt gelir grubu kapsamında kurasız konut satışlarına devam ediyor. Konut satış ilanı olan projelerden birisi de Kocaeli'nde yer alıyor. Kurum 180 ay vade ile 2+1 daire satacak.

Toki 30.09.2021 - 21:00 30.09.2021 - 21:00 Mustafa KARAGÖZ

TOKİ Başkanlığı hane gelir şartına göre alt gelir grubunda kurasız konut satışı gerçekleştirecek. Kurum duyurusunda satışı yapılacak olan konutların açık konut satışları kapsamında olacağını ve başvuruların alt gelir grubu şartları esasına göre yapılacağını bildirdi. Halen başvuru süreci devam eden konut satışları için detaylar şöyle; 

TOKİ'DEN KURASIZ 2+1 KONUT SATIŞI ÖZEL ŞARTLARIN SAĞLANMASI GEREKİYOR

2+1 alt gelir grubu konutları için başvuru yapacak olan vatandaşların kurumun satış duyurusunda yer alan ve 6 maddeden oluşan şartların tamamını sağlamaları gerek. Başvuru şartlarından bir madde bile sağlanmazsa konut satışları yapılmıyor. Konut almak için hak kazananlara ise kira öder gibi ev sahibi olma imkanı veriliyor. 

Kurum konut satış işlemleri ve başvuru tarihlerine ilişkin "Toplu Konut İdaresi Başkanlığınca 19 adet konut; sadece en az %40 engelli raporu olan vatandaşlarımıza, kurasız başvuru önceliğine göre konut alma ve seçme olanağı ile 01 Eylül 2021 - 31 Aralık 2021 tarihleri arasında Açık Satışa sunulacaktır" açıklamasında bulundu. 

Kimler Konut Alabilir?

T.C. vatandaşı olanların başvuruları kabul edilecek.

İkamet şartı; başvurulan projenin bulunduğu il sınırları içerisinde 1 (bir) yıldan az olmamak koşulu ile ikamet ediyor olması veya il nüfusuna kayıtlı olması.

En az %40 Engelli Raporunun olması. (Bu projeye özel koşul)

TOKİ'den daha önce konut almamış olanlar. 

Başvuru tarihi itibariyle 25 yaşını doldurmuş olma şartının sağlanması.

Aylık hane halkı gelirinin, en fazla net 6500 TL olması. 

KONUT SATIŞ FİYATI VE ÖDEME SEÇENEKLERİ

TOKİ tarafından ilan edilen başvuru şartlarının sağlanması durumunda vatandaşlar belli bir oranda peşinat ödeyecekler. Geri kalan tutar ise 180 ay vade ile ödenebilecek. 

toki kocaeli eylül 30

TOKİ Başkanlığı'nın satışa çıkardığı konutların ortalama brüt büyüklükleri 92 ile 97 metrekare arasında. Konutların net büyüklüğü ise 68 ile 83 metrekare arasında değişiyor. 

Ödeme Seçenekleri

Konut alacaklar 210 bin TL ile 243 bin TL arasında değişen rakamlarle ev sahibi olabilecekler. Konutlar için yüzde 20 oranında peşinat ödemesi yapacak vatandaşlar 180 ay vadeli ödeme planı seçebilecekler. 

Başvuru işlemleri Kocaeli Diovası Halk Bank şubesinden yapılacak. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@