Gelmeden Zamlandı! 2022 Sıfır Araba Fiyatları İçin Rakamları Dolar Çarptı

2022 sıfır araba fiyatları ne olur sorusuna yanıt aranırken ne yazık ki pek çok modelin gelmeden döviz kurlarındaki yükseliş nedeniyle yükseldiği belirtildi. En ucuz bayiden sıfır araba fiyatları!

Finans 03.12.2021 - 18:54 04.12.2021 - 02:42 Gülcan Özer

Sıfır araba fiyatları döviz kurlarında yaşanan yükseliş nedeni ile yeni zam yağmuruna tutulurken araba sahibi olmak isteyenler indirim beklerken gelen zamlar ile büyük şok yaşamıştı. Araba markalarının yıl sonu kampanyaları ile indirimli araç almak umudu ile bekleyen kişiler yaşanan yükseliş ile mağdur olurken gözler 2022 araba fiyatları için açıklanacak rakamlara çevrilmişti. 

Sıfır araç fiyatları döviz kurunda yaşanan yükselişten olumsuz etkilenirken yurt dışında Euro ile gelen araçlar ne yazık ki daha gelmeden zamlanmış oldu. 2022 sıfır araba fiyatları daha açıklanmadan otomatik olarak zamlanırken araba bayileri de satış yaparken artık opsiyonlu sözleşme imzalamaya başlamış, faturanın kesilerek aracın teslim edileceği gün fiyatın belirleneceği ilan edilmişti. 

2022 SIFIR ARAÇLAR NE ZAMAN GELECEK?

Araba tutkunları büyük bir heyecanla gelecek olan yeni 2022 model sıfır araçları beklenrken sıfır araçlar gelmeden fiyatlara zam geldi! Bazı otomobil markaları hem çip krizi, hem ekonomik dalgalanma hem de yaşanan finansal dalgalanma nedeni ile belirlenen 2022 araç tanıtım lansmanlarını erteleme kararı alırken gözler Londra'da yapılacak olan otomobil tanıtımlarına çevrildi. 

sıfır araba fiyatları 2022 ne zaman belli olur

2022 SIFIR ARABA FİYATLARI NE OLUR?

Gelecek olan yeni model araçları büyük bir heyecanla bekleyen sıfır araba tutkunlarını ne yazık ki döviz kuru çarptı! Pek çok araba modeli daha satışa dahi sunulmadan döviz kurunda yaşanan yükseliş ile zamlandı. Araç fiyatlarına gelen zamlar ÖTV dilimlerinin değişmesi nedeni ile büyük fiyat farkı oluşmasına neden oluyor. 

2022 sıfır araçlar ne zaman gelecek

Otomobil firmaları yaşanan çip krizini bir türlü aşmayı başaramazken tedarik zincirinde yaşanan kırılmalar üretim aksında sorunlar yaşanmasına neden olurken, bu da araç fiyatlarına zam gelmesine neden oluyor. Talebin yüksek, üretimin kısıtlı olması nedeni ile sıfır araçta bekleme süresi uzarken, döviz kurundaki aşırı değerlenme de araba fiyatlarını olumsuz etkilyor. Pek çok araba modelinde döviz kurunda yaşanan yükseliş nedeni ile daha araç piyasaya sürülmeden zam artışı meydana gelirken araba almak isteyen kişilerin de hevesi kursağında kaldı. 

2022 DE ARABA FİYATLARI NE OLUR, 2022'DE ARAÇ FİYATI DÜŞECEK Mİ, NE OLACAK, YÜKSELİR Mİ?

Döviz kurunda yaşanan yükselişin durdurulumaması, çip krizinin devam etmesi ve talebin yüksek olması durumunda ne yazık ki 2022 yılında da araç fiyatlarında yükselişin devam edebileceği belirtiliyor.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@