Gemiler Yola Çıktı, Yağ Fiyatlarına Dev İndirim Açıklandı! En Ucuz Yudum 5 LT Teneke Ayçiçek Yağı Fiyatı 110 TL

Rusya'da savaş nedeni ile ayçiçek yağı kıtlığı yaşanacağı haberleri ile vatandaş marketlere koşmuş, yağ fiyatları zam yağmuruna tutulmuştu. Gemiler yola çıktı, ayçiçek yağı fiyatı ucuzladı!

Gemiler Yola Çıktı, Yağ Fiyatlarına Dev İndirim Açıklandı! En Ucuz Yudum 5 LT Teneke Ayçiçek Yağı Fiyatı 110 TL

Ayçiçek yağı fiyatları geride bıraktığımız hafta sonu çıkan ayçiçek yağı kıtlığı haberleri ile adeta uçuşa geçmişti. Bitkisel Yağ Sanayicileri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Tahir Büyükhelvacıgil tarafından yapılan açıklamada Azak Denizi'ndeki Rostov Limanı'nda yağ yüklü gemilerin çıkarılmadığı ve yağ kıtlığı yaşanacağı belirtilmişti.

Haberin yayılmasının ardından vatandaşlar adeta marketlere hücum etmiş, ayçiçek yağı rafları deyim yerindeyse yağmalanmış, süreçte marketlerin 1 aylık ayçiçek yağı satışını hafta sonunda sadece 3 günlük süreçte yaptıkları iddia edilmişti. Satışlardaki patlama ile ayçiçek yağı fiyatları zam yağmuruna tutulmuş, 109 TL'den satılan 5 LT ayçiçek yağı fiyatlarının saatler içerisinde önce 150 TL ardından ise 210 liraya kadar çıktığı belirtilmişti.

TÜRKİYE'NİN AYÇİÇEK YAĞINI TAŞIYAN GEMİLER YOLA ÇIKTI!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, Rusya Devlet Başkanı Putin ile yapmış olduğu telefon görüşmesi sonrasında Türkiye'ye ait olan ve Rusya - Ukrayna savaşı nedeni ile Azak Denizi'ndeki Rostov Limanı'nda takılı kalan yağ gemilerine geçiş izni verilmişti. Yağ gemilerinin yola çıktığı belirtilirken ilk geminin 15 Mart tarihinde limana giriş yapacağı açıklandı.

getir yağ fiyatları

AYÇİÇEK YAĞI GEMİSİ YOLA ÇIKTI, FİYATLAR HABER GELİR GELMEZ UCUZLADI!

Hem devletin son derece sıkı bir şekilde denetime başlaması ve stok yapan marketlerin depolarını denetlemeye başlaması hem de gemilerin yola çıktığının açıklanması ile beraber ayçiçek yağı fiyatlarında beklenen düşüş haberi açıklaması geldi. Türkiye'nin en büyük online alışveriş platformlarından biri olan Getir Com internet sitesi üzerinden satışa sunulan yağ fiyatlarına indirim yapıldı. Kampanya kapsamında Yudum ayçiçek yağı 5 LT teneke satış fiyatı 140,18 TL'ye düşürülürken Orkide ayçiçek yağı 1 LT satış fiyatı ise 28,90 TL oldu.

getir indirim

EN UCUZ YUDUM AYÇİÇEK YAĞI 5 LT TENEKE FİYATI HANGİ MARKETTE?

Getir Büyük internet kampanyası kapsamında ilk kez alışveriş yapan kişilere 65 TL ve üzeri siparişlerde 30 TL indirim yapılırken böylelikle Yudum Ayçiçek Yağı 5 LT satış fiyatı 140 TL yerine kampanyaya özel olarak sepette 110 TL olarak yansıyacak. Alışveriş yapan kişilerin yağları ücretsiz olarak kapılarına kadar Getir kuryeleri tarafından teslim edilecek.

SONRAKİ HABER