GENAR Son Anket Sonuçlarını Açıkladı, 6'lı Masa Partilerin Son Oy Oranlarını 1 Ayda Bakın Nasıl Değiştirdi!

Siyaset kulisleri erken ve baskın seçim söylentileri ile hareketli günler geçirmeye devam ederken Genar Araştırma Şirketi son anket sonuçları ile partilerin oy oranlarını açıkladı.

Gündem 01.04.2022 - 15:10 01.04.2022 - 15:12 Gülcan Özer

Muhalefetin sık sık erken seçim çağrısı yapması ile beraber anket sonuçları daha çok konuşulur hale gelmişti. Özellikle AK Parti ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın son oy oranı kadar artık muhalefet partilerinin son oy oranları yakından takip edilmeye başlanmıştı. 

Süreçte yeni bir anket sonucu açıklaması da GENAR tarafından yapıldı. Genar Araştırma Şirketi Başkanı İhsan Aktaş özel bir televizyon kanalının canlı yayınında yapmış olduğu açıklama ile muhalefet partilerinin beraber kurmuş olduğu 6'lı masa toplantılarının oy oranlarına olan etkilerini ortaya koyan anket sonuçlarını açıkladı. 

GENAR ARAŞTIRMA ŞİRKETİ SON ANKET SONUÇLARI: PARTİLERİN SON OY ORANLARI YÜZDE KAÇ, BUGÜN SEÇİM OLSA KİM KAZANIR?

Seçim ittifakı kurmak üzere anlaşan partilerin genel başkanları yuvarlak masa toplantısı ile bir araya gelmişlerdi. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, DEVA Partisi Başkanı Ali Babacan, Gelecek Partisi Başkanı Ahmet Davutloğlu'nun yaptığı toplantılar kamuoyunda büyük yankı uyandırmıştı. 

GENAR Başkanı Aktaş yapılan toplantılar üzerine gerçekleştirmiş oldukları anket sonuçlarını açıkladı. Aktaş "Muhalefetin oyları 10 yıldır aynı. Yüzde 22 ile 25 arasında değişiyor. Ancak muhalefette 6’lı masa kurulduktan sonra oy oranlarında ilginç değişimler oldu. Daha önceki araştırmalarımızda Yeniden Refah Partisi gözükmezdi ancak 6’lı masadan sonra oy oranlarında artış var.

altılı masa toplantısı oyları nasıl etkiledi

Gelecek Partisi ve Saadet Partisi oylarında ise düşüş var. Yeniden Refah Partisi yüzde 1.8 oya sahip, ilk kez bu oranı gördük. Muhalefetin sorunu masaya motive edilmiş anketlerle oturması" diyerek partilerin oy oranlarına bu görüşmelerin olumsuz yansıdığını iddia etti. 

AK PARTİ'NİN SON OY ORANI YÜZDE KAÇ, BUGÜN SEÇİM OLSA AK PARTİ YÜZDE KAÇ OY ALIR?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip  Erdoğan'ın Rusya ile Ukrayna arasındaki savaşta kilit bir rol üstlendiğini ve Türkiye'nin üstlendiği aktif rolün tüm dünya tarafından yakından takip edildiğini belirten Aktaş bu girişimlerle AK Parti'nin oy oranının yüzde 2 artış göstererek yüzde 37-38 bandına yükseldiğini açıkladı. Anket sonuçlarında 1 haftalık süre zarfında büyük değişimler yaşandığını belirten Aktaş yeni gelişmelerin oy oranları üzerindeki etkilerini takip edeceklerini söyledi. 

Haber Kaynağı: Emlak365.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@