Gençlerle Buluşan Cumhurbaşkanı Erdoğan Erken Seçim Açıklaması Yaptı!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Van’da gençlerle bir araya gelerek gündeme ilişkin konularda açıklama yaptı. Cumhurbaşkanı Erdoğan erken seçim iddialarına da yanıt verdi.

Gündem 12.06.2022 - 19:54 12.06.2022 - 19:54 Engin Uzunoğlu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın son aylarda gelenek haline getirdiği ziyarette bulunduğu illerde gençlerle bir araya gelme toplantılarına Van’da da devam etti. Van’da çeşitli açılışlara katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan programının bir bölümünü de gençlere ayırarak gündeme dair açıklamalarda bulundu. 

GENÇLERİN EN ÇOK İLGİ GÖSTERDİKLERİ PARTİ AK PARTİ

Gençlerin AK Parti’ye büyük bir ilgilerinin olduğunu söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Son bir yılda 22. defa gençlerle bir araya geliyoruz. Bizim partimizdeki genç üyelerin sayısı hiçbir parti ile mukayese dahi edilemeyecek seviyededir. Diğer partilerin üye sayılarını toplayın bizim partinin gençlerine bile ulaşamıyorlar.” dedi.

ERKEN SEÇİM AÇIKLAMASI

Erken seçim ile alakalı yapılan tartışmalara da değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bay Kemal  ‘seçim tarihini açıkla’  diyor. Bunu açıklamaya gerek mi var? Seçim tarihi belli değil mi? 2023 yılının Haziran ayında yani normal zamanında seçim yapılacaktır. Erken seçim filan olmayacak. Bizim erken seçime karşı duruşumuz bellidir. Dün erken seçimi uygun görmemiş ve Türkiye’yi bundan kurtarmışsak bugün de olmayacaktır. Bay Kemal o yüzden Haziran ayındaki seçime hazırlansın. Ancak önce karar versin aday olacak mı olmayacak mı? Aday olmayacaksa çıkıp adayını açıklasın.” ifadelerini kullandı. 

YUNANİSTAN'A TEPKİ

Dış politika konusunda Yunanistan’a da tepki gösteren Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Miçotakis gelecek, onu Vahdettin Köşkü’nde ağırlayacağım. Yemekte anlaşmaya varacağız. Bundan sonra karşılıklı diyalogla sorunlarımızı halledelim diyecek. Sonra 2-3 hafta geçince ABD’ye gidip Senato’da aleyhimize konuşma yapacak. Miçotakis biz bunları yemeyiz. Üsleri neden kurdunuz dediğimde ‘Ruslara karşı’ dedi. Ya siz Rusya’ya karşı Ukrayna’ya ne yaptınız. İşleri güçleri yalan dolan. Bunlarda dürüstlük yok.” şeklinde konuştu. 

Emlak365.com

Gelişmelerden Haberdar Olun

@