Gençlik ve Spor Bakanlığı 1575 Memur Alacak! Yurt Yönetim Memuru, Gençlik Çalışanı, Psikolog, Spor Uzmanı

Gençlik ve Spor Bakanlığı bünyesine 2022 yılında 1575 memur alımı olacak. Gençlik ve Spor Bakanı Muharrem Kasapoğlu personel alımlarına dair bilgi verdi.

Gençlik ve Spor Bakanlığı 1575 Memur Alacak! Yurt Yönetim Memuru, Gençlik Çalışanı, Psikolog, Spor Uzmanı

Gençlik ve Spor Bakanlığı 2022 yılında memur alım ilanına çıkacak. Bakanlık tarafından gerçekleştirilecek memur alımlarına ilişkin ilk resmi açıklama ise en yetkili isimden geldi. Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu bir paylaşımda bulunarak personel alımlarına ilişkin bilgi verdi.

GENÇLİK BAKANLIĞI 2022 MEMUR ALIMLARI İÇİN KADROLAR BELLİ OLDU

Kamu kurumlarından memur alım ilanı bekleyen adaylar için yakından takip edilen kurumlardan birisi de Gençlik ve Spor Bakanlığı.

Bakanlık çok çeşitli kadrolarda yıl içinde memur alımları yaparken 2022 yılı için müjdeli haber geldi. 2022 yılının ilk döneminde bakanlık bünyesinde 1575 personel alımı olacağı açıklandı.

Twitter'dan bir paylaşımda bulunan Gençlik ve Spor Bakanı Muharrem Kasapoğlu açıklamasında personel alımlarının Yurt Yönetim Memuru, Gençlik Çalışanı, Psikolog, Spor Uzmanı pozisyonlarına olacağı bildirildi.

En Fazla Kadro Yurt Yönetim Memuru

Gençlik Bakanlığı için ilan edilen 1575 memur alım duyurusunda en fazla kadro Yurt Yönetim Memuru pozisyonu için oldu. Bu kadro için bakanlık 652 kadro ayrıldığını duyurdu.

Duyurunun devamında ise en fazla alım olacak ikinci kadro Gençlik Çalışanı pozisyonu oldu. Bu kadro için ise 500 personel kontenjanı ayrıldı. Spor Uzmanı kadrosuna 373 kadro ayrılırken Psikolog kadrosu için ise 50 kişilik kontenjan verildiği bildirildi.

GENÇLİK BAKANLIĞI PERSONEL ALIMI NE ZAMAN YAYIMLANACAK?

Gençlik Bakanlığı personel alımları için henüz net tarih belli değil. Ancak duyurunun 2022 yılının başında yayımlanması bekleniyor. Adayların başvuru işlemlerini ise Ocak Şubat döneminde yapmaları bekleniyor.

SONRAKİ HABER