Gençlik Ve Spor Bakanlığı 2022 Personel Alımı Müjdesi! Hangi Kadrolarda Kaç Kişi İşe Alınacak?

Gençlik Ve Spor Bakanlığı 2022 personel alımı ile alakalı olarak son dakika açıklaması geldi. Bakan Mehmet Muharrem Kasapoğlu 2022 yılında hangi kadrolara alım yapılacağını duyurdu.

Gençlik Ve Spor Bakanlığı 2022 Personel Alımı Müjdesi! Hangi Kadrolarda Kaç Kişi İşe Alınacak?

Gençlik ve Spor Bakanlığı'na 2022 yılında yapılacak olan personel alımlarına ilişkin bir son dakika açıklaması yapıldı. Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu sosyal medya üzerinden gerçekleştirdiği canlı yayında personel alım müjdesi verdi. Peki Gençlik ve Spor Bakanlığı 2022 yılında hangi kadrolarda poersonel alımı yapacak?

GENÇLİK VE SPOR BAKANLIĞI PERSONEL ALIMI YAPACAK

Uzun bir süredir personel alımı yapılmasın ailişkin hazırlık çalışmalarında bulunduklarını söyleyen Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, "Uzun bir zamandır üzerinde çalıştığımız, Gençlik ve Spor Bakanlığı ailemizi daha da büyütecek, bizi daha güçlü kılacak, hizmet kalitemizi arttırmamız konusunda bize destek verecek güzel bir haberi açıklamak istiyorum. Sporda yaşanan devrimin bir tarafı tesisleşmeyse diğer tarafı da insan kaynağıdır. Vatandaşlarımıza en modern tesisleri sunarken bu ülkenin yetişmiş iş gücünü de rasyonel bir şekilde istihdam etme çabası içerisindeyiz." dedi.

Başarının doğru bir işgücünün yine doğru bir şekilde yönetilmesinden geldiğini söyleyen Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, "Gençlik ve Spor Bakanlığı olarak titizlikle yürüttüğümüz bir personel politikamız var. Tesis sayımız arttıkça, vatandaşımızın spora olan ilgisi yükseldikçe hizmet standartlarını daha ileriye taşıyabilmek için personel alımı ihtiyacımız doğuyor. Bizler de bu süreçleri hızlı ve objektif bir şekilde yürüterek personel alımlarını gerçekleştiriyoruz." ifadelerini kullandı.

HANGİ KADROLARDA KAÇ PERSONEL ALIMI YAPILACAK?

Gençklik ve Spor Bakanlığı'nın personel sayısını arttırmaya karar verdiklerini söyleyen Bakan Mehmet Muharrem Kasapoğlu," Bakanlık olarak personel sayımızı arttıracağız. Son olarak 500 yurt yönetim personeli, 4.346 işçi ve 25 gennçlik ve spor uzman yardımcısı alımı yapmıştık. Millilik kapsamında 250 antrenör ve 100 spor uzmanı ile KPSS ile de 1.000 antrenör alımımız tamamlanmak üzere. Şimdi ise 2022 için personel alımı müjdesi veriyorum. Bakanlığımız 373 spor uzmanı, 50 psikolog, 500 gençlik çalışanı, 652 yurt yönetim personeli alımı yapacaktır. Toplamda 1.575 personel alımı yapılacaktır." şeklinde konuştu.

SONRAKİ HABER