Genel Af, Ceza İndirimi ve İnfaz Düzenlemesine Dair Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Açıklama

Cumhurbaşkanı Erdoğan kısa süre önce yapmış olduğu bir konuşmasında genel af, ceza indirimi düzenlemelerini içerecek olan İnfaz Yasasına dair açıklamalarda bulundu.

GÜNDEM 27.02.2020 - 11:01 15.07.2021 - 00:09 Emlak 365

Cumhurbaşkanı Erdoğan kısa süre önce yapmış olduğu bir konuşmasında genel af, ceza indirimi düzenlemelerini içerecek olan İnfaz Yasasına dair açıklamalarda bulundu. Süreç hakkında bilgi veren Cumhurbaşkanı Erdoğan son gelişmeleri kamuoyu ile paylaştı.

Türkiye genelinde milyonlarca vatandaş infaz düzenlemesi yasasının çıkmasını bekliyor. Düzenlemeye dair Adalet Bakanlığı'nın çalışmasını bekleyen vatandaşlar düzenlemenin bir an önce TBMM'ye gelmesini umut ediyorlar. Genel af ve ceza indirimi noktasında araştırma içerisinde olan vatandaşlara son durum Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından aktarıldı. CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'DAN GENEL AF AÇIKLAMASICumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yurtdışı ziyareti sonrasında uçakta basın mensupları ile biraraya geldi. Burada gündem konuları ve yurtdışı ilişkileri hakkında bilgi veren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ayrıca ekonomi başlıklarını da ele aldı. Konuşmasında bansın mensuplarının sorularına da yanıt veren Cumhurbaşkanı Erdoğan infaz düzenlemesi yasasının son aşamasını aktardı.Bu noktada bir basın mensubunun çalışmaların ne aşamada olduğuna dair sorusuna yanıt veren Cumhurbaşkanı Erdoğan şu ifadeleri kullandı;“Şu anda yargı paketi üzerindeki çalışmalar yoğun şekilde devam ediyor. Meclis'teki komisyonlardaki çalışmalar bittiği anda hemen inşallah o da gelecek.”


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@