Genel Af Son Dakika 2022! Kulisleri Hareketlendiren Hamle: Seçimden Önce Genel Af Var Mı, Yolda Mı?

Türkiye büyük bir hızla seçimlere doğru ilerlemeye devam ederken seçimden önce genel af müjdesi bekleyenler için kritik bir açıklamayı Türkiye Değişim Partisi Genel Başkanı Mustafa Sarıgül yaptı.

Gündem 17.04.2022 - 14:10 17.04.2022 - 14:11 Gülcan Özer

Siyaset kulislerinde erken seçim tartışmaları devam ederken Türkiye 2023 yılında yapılacak olan genel seçimlere doğru büyük bir hızla ilerlemeye devam ediyor. Yükselen enflasyon oranları akaryakıttan gıdaya, konuttan kiraya pek çok üründe zam yağmuruna neden olurken yaşanan olumsuz gelişmelerin AK Parti'nin oy oranında düşüşe neden olduğu iddia edilmişti. 

AK Parti'nin düşen oy oranını arttırmak için 2023 seçimlerinden önce EYT yasası başta olmak üzere bekleyen pek çok sorunu çözeceği iddia edilirken aynı zamanda uzun süredir gündemde olan genel af için de heyecanlandıran açıklamalar gelmeye devam ediyor. 

2023'TE GENEL AF ÇIKACAK MI, 2022 DE GENEL AF YOLDA MI?

Türkiye son dakika genel af açıklamaları ile çalkalanmaya devam ederken konu hakkında bir açıklama da Türkiye Değişim Partisi Genel Başkanı Mustafa Sarıgül tarafından yapıldı. 2023 seçim hazırlıklarına devam eden Sarıgül Adana'nın Kozan ilçesinde trafik kazasında hayatını kaybeden Jandarma Uzman Çavuş Yusuf Avan'ın ailesine başsağlığı dilemek adına Osmaniye'de ki ailesini ziyaret etti. 

Ardından şehirde bir dizi temaslarda bulunan Sarıgül havalimanında dönüş yolunda basın mensuplarına yapmış olduğu açıklamasında “Cezaevlerinde 325 binin üzerinde tutuklu ve kader mahkumu var. Bu sayı, kapasitenin çok üzerindedir. Özellikle kadın, çocuk tacizi, uyuşturucu batağı, terör gibi suçlara bulaşmamış olan kader mahkumları için bayram öncesi genel af çıkararak toplumsal barışı sağlayalım” diyerek genel af çağrısında bulundu. 

Genel af çağrısında bulunan Mustafa Sarıgül büyük yankı uyandırırken siyaset kulislerinde de AK Parti'nin seçimlerden önce oy oranını arttırmak ve cezaevlerinde artık karşılanamaz hale gelen kapasite yoğunluğunu azaltmak için 2023 seçimleri öncesi genel af hazırlığında olduğu iddia ediliyordu. 

 Emlak365.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@