Getir Ve Yemeksepeti'nden Son Dakika İstanbul Kararı! Motokurye Teslimatları Durduruldu!

İstanbul'da hakim olmaya devam eden fırtına hayatı olumsuz etkilemeyi sürdürüyor. Fırtına dolayısıyla İstanbul'da Getir ve Yemeksepeti firmaları tüm motosikletli teslimatları durdurdu. 

Gündem 29.11.2021 - 23:55 29.11.2021 - 23:55 Engin Uzunoğlu

İstanbul'da gün boyu etkili olan fırtına aynı hızıyla devam ediyor. Hayatı olumsuz etkileyen bu hava olayı ile vatandaşlar oldukça zor anlar geçirmek zorunda kalıyorlar. Can kayıplarının dahi olduğu İstanbul'da fırtınaya karşı kapsamlı önlemler alınmaya devam ediliyor. İstanbul Valiliği tarafından alınan karar ile yarın yüz yüze eğitime 1 gün ara verilirken ek kararlarla vatandaşların hayatlarının zorlaşmasının önüne geçilmeye çalışılıyor.

İSTANBUL'DA MOTOKURYELERLE TESLİMAT DURDURULDU!

Akşam saatlerinde sosyal medyada farklı bir hassasiyet etkili olmaya başladı. Motokuryelerin fırtına nedeniyle zor anlar yaşamaları ile vatandaşlar sipariş verilmemesi konusunda düşüncelerini ifade ettiler. Oluşan bu hassasiyet üzerine de hem Getir hem de Yemeksepeti tarafından son dakika açıklaması yapılarak motokuryelerle teslimatların durdurulduğunu duyurdular.

GETİR AÇIKLAMA YAPARAK DUYURDU, DİĞER İLLER İÇİN DE KARAR ALINDI!

Getir tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer edildi:

"İstanbuL'da etkili olan fırtınadan dolayı motokuryelerimiz tehlikeli şartlarla karşı karşıya kalıyorlar. Bundan dolayı İstanbul'daki tüm motokuryeli teslimatlarımızı durdurduk. Sadece araçlarımız ile müşterilerimize sınırlı hizmetler verebilmekteyiz. Hava muhalefetinden etkilenen diğer illerde de benzer uygulamaları devreye sokup o illerde de motokurye teslimatlarını durdurduk. Motokuryelerimizin hayatlarını riske atmamak adına aldığımız bu karardan dolayı siparişlerde yaşanan gecikmeler ve iptallerden dolayı anlayış rica ediyoruz."

YEMEKSEPETİ DE KARAR ALDI!

Yemeksepeti tarafından yapılan açıklamada ise şu ifadelere yer aldı:

"Yollardaki çalışma arkadaşlarımızın güvenliği bizim şirketimizin en önemli önceliğidir. İstanbuL'daki hava şartları normale dönene kadar Yemeksepeti, Yemeksepeti Banabi ve Yemeksepeti Mahalle'de saha ekibimizle yapılan teslimatlara ara verdik." 

Firmlaardan ikinci bir karar alınana kadar motokuryelerle teslimatlar yapılmayacak. Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son açıklamaya göre yarın fırtına İstanbul'da etkili olmaya devam edecek. Hem Getir hem de Yemeksepeti firmalarının yarın da motokurye ile teslimat yapmaları beklenmiyor. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@