Düşük Bütçeyle Tatil İmkanı! Türkiye'de En Ucuz Maliyetle Tatil Yapılabilecek Yerler!

Yaz döneminin gelmesiyle Türkiye'de insanlar artık tatil planları yapmaya başladılar. Koronavirüs sürecinde vatandaşların sarsılan bütçeleri nedeniyle Türkiye'de ucuza tatil yapılacak yerler araştırılmaya başlandı. Türkiye'de nerelerde düşük maliyetli tatil yapılabilir?

Düşük Bütçeyle Tatil İmkanı! Türkiye'de En Ucuz Maliyetle Tatil Yapılabilecek Yerler!

Türkiye'de en uygun fiyatlı tatil yerleri araştırılmaya devam ediliyor. Koronavirüs süreci ve normalleşme döneminde epeyce stres biriktiren vatandaşlar yaz aylarının gelmesiyle tatil planları yapmaya başladılar. Ancak sarsılan ekonomiler nedeniyle vatandaşların ilk tercihi ucuz tatil seçenekleri oluyor.

Tatil fiyatları gidilecek şehreve oradaki konfora göre değişiklik gösteriyor. 5 yıldızlı otellerde kalmak isteyen vatandaşlar oldukça yüklü bir maliyetle karşılaşabiliyorlar. Ancak bunun yerine daha düşük bütçeli oteller ve nezih ponsiyonları seçen vatandaşlar oldukça verimli bir tatil geçirebiliyorlar. Kalabalık şehirlerden ve tatil merkezlerinden ziyada ilçelerde tatil yapmayı tercih eden vatandaşlar daha az bir maliyetle karşılaşabiliyorlar. Türkiye'de 2.000 TL ile 6.000 TL arasında nerelerde tatil yapılabilir? Türkiye'de en ucuz nerelerde tatil yapılabilir?

ANTALYA – OLİMPOS

Antalya Olimpos'ta ağaç evler ve yeşilin muhteşem tonunda tatil yapmak mümkün. Doğaya tutkun olan insaların tercihi Olimpos son yıllarda rağbet görme oranını yükseltti. Olimpos'Ta bulunan tesisler genellikle oda kahvaltı ve yarım pansiyon şeklinde hizmet veriyor. Kelebekler Vadisi ve Yanartaş Dağı'na olan yakınlık nedeniyleOlimpos tercih sebebi oldu. Ekonomik tatil yapmak isteyenlerin önemli tercihlerinden birisi olan Olimpos'ta çeşitli tatil seçenekleri de bulmak mümkün.

AVŞA ADASI

Türkiye'nin en eski tatil beldelerinden olan Avşa Adası'nda ekonomik tatilin tüm imkanlarından yararlanılabiliyor. İstanbul'dan Avşa Adası'na ulaşımın çok rahat olması nedeniyle buraya olan ilgi her geneç yıl artıyor. Avşa Adası'nda çok sayıda turistik tesis bulunuyor. Plajlarının dillere destan olduğu adada her bütçeye uygun otel veya pansiyon bulunuyor.

KAPADOKYA

Türkiye'nin en nadide turistik bölgelerinden birisi olan Kapadokya'da da ucuz fiyatlı tatil yapmak oldukça mümkün. Deniz turizmi ile ilgilenmeyenler için Kapadokya kelimenin tam anlamıyla adeta biçilmiş kaftandır. Her bütçeye uygun turistik tesis bulunup konaklanılabilen Kapadokya'da yöresel şaraplar denenebildiği gibi balon seyahati de bir alternatif olarak değerlendirilebilir. Hemen hemen her tur şirketi düşük bütçeli turlar ile Kapadokya'ya tusit götürmektedir.

BURSA

Ekonomik tatil isteyenler için bir diğer alternatif olan Bursa'nın turizm potansiyeli her geçen yıl artmaktadır. Ulaşımın kolaylığı, her bütçeye uygun tesisin varlığı, yiyecek konusunda çok gelişmiş olması gibi avantajlar Bursa'yı tatil potansiyeli olarak öne çıkarmaktadır. Uludağ'ın tüm avantajlarının kullanıldığı Bursa'da Uludağ'a teleferik ile çıkmak turistlerin en çok yaptıkları aktivitedir.

İSTANBUL KİLYOS

İstanbul'a olan yakınlığı ile Kilyos oldukça cazip tatil seçenekleri ile tatilcilere hizmet vermektedir. İstanbul'un Karadeniz'e kıyısında bulunan Kilyos eski bir Rum köyüdür. Uzun sahil şeridi, temiz denizi, harika plajları ve sarı kumları ile tatil yapmak isteyenlerin uğrak merkezlerinden birisi haline gelmiştir. Kilyos'ta düşük bir bitçeyle doyasıya tatil yapmak mümkündür. Konaklama tesislerinin oldukça konforlu olduğu Kilyos'ta cep yakmadan tatil yapma imkanı vardır.

Emlak365.com

Yorumlar (0)