Haftasonu Tatili için İstanbul'un Yanı Başında Doğa Harikası Bölge! Sardala Koyu

Haftasonunda İstanbul dışına çıkmak isteyenler için Sardala Koyu eşsiz bir seçenek. Sosyal medyada yapılan paylaşımlar ile son dönemlerde bilinirliği artan Sardala Koyu, ziyaretçileri kendilerine hayran bırakıyor.

Haftasonu Tatili için İstanbul'un Yanı Başında Doğa Harikası Bölge! Sardala Koyu

Ağustos sıcaklarının tüm yurdu etkisi altına alması ile bilrikte vatandaşlar haftasonlarında şehir dışına çıkmanın planlarını yapıyorlar. 

Özellikle milyonlarca kişinin yaşadığı İstanbul'da vatandaşlar küçük tatiller için sunulan tüm imkanları değerlendiriyorlar. Bu imkanlardan biri olan ancak fazla bilinmeyen seçeneklerden birisi de Sardala Koyu ve Cennet Havuzu.

İSTANBUL'UN DİBİNDE DOĞA HARİKASI ALAN

Sardala Koyu, Kocaeli'nin Kandıra İlçesinde yer alıyor. Bölge illerden çok sayıda ziyaretçi çeken Sardala Koyu doğa tutkunlarını bölgeye çekiyor.

Gözlerden uzak mavi ile yeşilin içinde tatil geçirmek isteyenler için eşsiz bir bölge olan Sardala Koyu tertemiz denizi ve el değmemiş doğasıyla kendisine hayran bırakıyor. Son dönemlerde sosyal medya üzerinde çoğalan paylaşımları nedeniyle başta İstanbul'dan gelenler olmak üzere doğa tutkunları bölgeye akın ediyorlar.

İstanbul'a 93 kilometre uzaklıktaki koy, Kandıra ile Şile sınırında bulunuyor. Koy yaklaşık olarak 1.5 kilometrelik bir sahil şeridi bulunduruyor. Özellikle hafta sonları bölgeye adeta akın eden kampçılar, çadırlarını genellikle ortadaki geniş koyun bulunduğu alana kuruyor.

Bu koya en yakın yerleşim yeri 6 km uzaklıkta. O yüzden burayı ziyaret etmek isteyenlerin yanlarında gerekli tüm malzemeleri getirmesi gerekiyor. 

Emlak365.com