Samandere Şelalesi Tabiat Anıtı’nda Hafta Sonu Keyfi

Hafta sonunuzu doğal bir ortamda, yeşillikler içinde geçirmek ister misiniz? Samandere şelalesi tabiat parkı sizlere bu imkanın sunuyor.

Samandere Şelalesi Tabiat Anıtı’nda Hafta Sonu Keyfi
Doğallığından ödün verilmeden, bu zamana kadar herhangi bir şekilde zarar görmeden bu günlere gelmiştir. Samandere şelalesi tabiat parkı sizlere hem yürüyüş ortamı hem de piknik ortamı sunuyor. Haftanın enerjisini atmak için hem keyifli bir seçim hem de sağlıklı bir seçim. Dağın arasına sıkışmış olan bu alanda yürüyüş yapabilir, kendinizi dingin bir ortamda sıfırlama şansı bulabilirsiniz.

Samandere Şelalesi Tabiat Anıtı Nerde?

Peki, Türkiye’nin bu eşsiz manzarasını görmek ve harika bir hafta sonu geçirmek için nerede olmanız gerekiyor? Samandere şelalesi nerde? Sorunuzun yanıtı veriliyor. Öncelikle anıt, Düzce’de bulunuyor. Ulaşım toplu taşıma ile de sağlanıyor olduğundan kolay şekilde gidilebilir. Elbette özel araçlar ile gitmek ve piknik yapmak, hafta sonu için çok daha keyifli olacaktır. Ulaşım kolay olduğundan hafta sonu programınız içinde yer alabilir. Düzce’de olan bu şelale, yeşillikler arasında bulunuyor.Samandere Şelalesi Tabiat Anıtı Özellikleri

Farklı jeolojik özelliklerin bir arada olduğu tabiat anı, size görsel bir şölen sunuyor. Çavlan, cadı kazanı ve çağlayan gibi ilginç jeolojik manzaralar göreceksiniz. Yer yer ise anıtta olan ağaçlar sizlere tropikal ormanları yaşatacak kadar güzel hissettirecek. Türkiye’nin ilk tescil edilen tabiat anıtı olduğundan mutlaka görmeniz gerekiyor. 500 metre derede ağaçlar, şelale ve huzur bir arada bulunuyor.

Türkiye’nin tescil edilen ilk tabiat anıtıdır.

Var olan doğal güzelliği sayesinde her yıl çok sayıda ziyaretçi alır. Samandere Şelalesi tabiat anıtı doğal ortamı ile hafta sonunuzu güzel geçirmenizi sağlar. Kafa dinlemek, yeşil ile buluşmak, şelalenin sesinde kendinizi bulmak için ilk tercih etmeniz gereken yerler arasında gösterilmektedir.Üç adet şelale ve Cadı kazanı tescillidir.

Anıtta 3 tane şelale bulunuyor. Farklı boyutları ve farklı debileri olan bu şelaleler ortama hem renk hem de ses katıyor. Bu sayede çok daha keyifli ve huzurlu bir alan olması da sağlanmış. Aynı zamanda cadı kazanı denen alan ise geniş bir su birikintisinin olduğu yer. Bu alanda tescillenmiştir. Doğa harikası olan bu yeri mutlaka keşfetmelisiniz.

Samandere Şelalesi Piknik

Hafta sonu piknik yapmak isteyenler için eşsiz bir manzara sizleri bekliyor. Samandere şelalesi piknik için de uygun bir alan. Yer yer masalar olduğunu da göreceksiniz. Bu alanda gezerek, keşfederek sizin için de tam da burası dediğiniz yerlere ulaşmanız mümkün olacak. Keyifli bir Pazar için tercih ettiğiniz bu yerde su olması da avantajlı. Zaman zaman suyun içinde olan masa ve sandalyeler ile de yaz aylarında serinlemenin en güzel tarafı olduğunu söyleyebiliriz.

Samandere Şelalesi Yürüyüş Parkuru

Yürüyüş için harika bir seçim. Hep köprülerin olduğu, yer yer şelalelerin üstünde eşsiz bir geziye çıktığınızı söylemek mümkün. Hem sizin için sunulacak olan bu alanları tercih edin hem de direkt olarak avantajlı bir şekilde gezinizi yapın. Doğa ile iç içe olmak için tercih edilen şelale, aynı zamanda köprüleri ile yürüyüşünüzü keyifli hale getiriyor.Yürüyüş boyunca fotoğraf çekmek istediğiniz pek çok alan olacak. Manzaranın tadını çıkarmak ve keyifli bir hafta sonu geçirmek açısından tercih edebilirsiniz. Yürüyüş için tercih edilebilecek olan alanlar arasında.

Samandere şelalesi yürüyüş parkuru ile hafta sonu yürüyüşünün daha renkli hale gelmesi mümkün. Yol boyunca manzaraları izlerken hem keyif alacak hem de oksijen dolacaksınız.

Emlak365.com
Yorumlar (0)