Tatil Planı Yapanlara Muhteşem Alternatifler! Türkiye'de Tatil Yapılabilecek Bu Köyler İnsanın Ömrüne Ömür Katıyor!

Türkiye'de tatil sezonunun gelmesiyle beraber yeni normalde vatandaşlar tatil alternatiflerini araştırmaya başladılar. Yoğun kalabalıklardan ziyade tenha yerleri tercih edecek olan insanlar tatil yapılabilecek köyleri merak ediyorlar. Türkiye'de hem huzurlu hem de sakin bir tatil nerelerde yapılabilir? Türkiye'de tatil yapılabilecek köyler nerelerdir?

Tatil Planı Yapanlara Muhteşem Alternatifler! Türkiye'de Tatil Yapılabilecek Bu Köyler İnsanın Ömrüne Ömür Katıyor!

Türkiye'de koronavirüs süreci nedeniyle insanların tatil yapma konusunda çekinceleri devam etse de tatil yapmak isteyen vatandaşlar kalabalıktan uzak ama güzel vakit geçirebilecekleri yerleri araştırıyorlar. Hem koronavirüs salgınından uzak kalıp hem de güzel bir tatil nerelerde yapılabilir? Türkiye'de salgın sürecinde öne çıkan tatil mekanları neredisir? Tatil yapılabilecek ve muhteşem güzelliğe sahip köyler nerededir?

ANTALYA – ÇIRALI KÖYÜ

Antalya'nın dünyaca meşhur köyü olan Çıralı Köyü alternatif tatil arayanlar için önemli bir seçenektir. Olimpos Dağı'nın eteklerinde yer alan köy cennetten kopmuş bir parça gibi olan güzelliği ile insanları adeta büyülüyor. Yeşil bir dağ manzarasının masmavi denizle buluştuğu noktada yer alan doğa harikası Çıralı Köyü deniz kaplumbağalarının da yumurtlamak için geldiği yerdir. Hem deniz hem de doğa tatili imkanı sunan Çıralı Köyü çok farklı bir tatil alternatidir.

İZMİR – ŞİRİNCE KÖYÜ

İzmir'in Selçuk ilçesine bağlı olan Şirince Köyü eski bir Rum Köyü özelliğini halen daha taşımaktadır. Tarih ile doğayı birleştiren nadir köylerden olan Şirince el değmemiş güzelliği ile ziyaretçilerini bekliyor. Düzenli sokakları, estetik mimarisi ve dik yokuşları ile adeta bir başka çağı yaşama imkanı veren Şirince Köyü, ziyaretçilerine yılın stresini atma fırsatını sunuyor.

MUĞLA FARALYA KÖYÜ

Muğla'nın Fethiye ilçesine bağlı olan Faralya Köyü Türkiye'nin muhteşem bir manzara sahip ender köylerinden birisidir. Ölüdeniz'in güzelliği bir tarafta Kelebekler Vadisi'nin doyum olmaz manzarası diğer tarafa insanın ömrüne ömür katan yerlerden birisidir Faralya Köyü. Dünyada sadece bu bölgede yer alan kaplan desenli kelebekleri burada görmek de mümkün. Antik Likya ve Roma kalıntılarının yer aldığı köyde muhteşem bir manzara içerisinde doyum olmayacak bir tatil yapılabilir.

GAİANTEP BELKIS KÖYÜ

Gaziantep'in Nizip ilçesinde bulunan Belkıs Köyü Türkiye'nin güzelliği meşhur köylerinden birisidir. Zeugma antik kentinin de bulunduğu köy Fırat Nehri'nin kenarında kurulmuştur. Muhteşem bir güzelliğe sahip olan Belkıs Köyü turistlerin büyük ilgi gösterdiği yerlerden birisidir. Tarih ve doğa ile iç içe olmayı sevenler için Belkıs Köyü'nde tatil yapmak muhteşem anların sebebi olacaktır.

ISPARTA AKPINAR KÖYÜ

Isparta'nın Eğirdir ilçesinde bulunan Akpınar Köyü Anadolu'nun en güzel manzaralarından birisine sahiptir. Eğirdir Gölü'nün kenarında bulunan köyde muhteşem bir göl görüntüsü vardır. Türkiye'nin en temiz gölü olan Eğridir Gölü'nün kuşbakışı izlenebildiği köyde bir de seyir tepesi yer almaktadır. Köyde paraşüt sporu yapmak da mümkündür.

ANTALYA – KALEKÖY

Antalya'nın Kale ilçesinde bulunan Kaleköy pek bilinmeyen harika tatil yerlerinden birisidir. Tekne ile gidilebilen köy ismini tepesinde bulunan kaleden almıştır. Kaleden eşsiz bir manzara imkanı veren Kaleköy tursitlerin yeni yeni keşfettiği mekanlardandır. Büyük bir huzur veren köyde kral mezarları da bulıunmaktadır. Nüfusu oldukça az olan Kaleköy sakin bir tatilin Türkiye'deki açık adresidir.

NEVŞEHİR UÇHİSAR KÖYÜ

Nevşehir'in Kapadokya bölgesinde bulunan Uçhisar yörenin en yüksek noktasına konumlandığı için harika bir manzarası bulunmaktadır. Güneşin doğuşunun ve batışının Uçhisar Kalesi'nden izlenmesi muhateşem bir tecrübedir. İçerisinde tüneller ve gizli geçitler bulunan kaleye merdivenlerle çıkılmaktadır. Turistler için gelişmiş imkanlar sunulan Uçhisar Köyü son dönemlerde gördüğü ilgiyi arttırmayı başaran tatil yörelerinden birisi olmuştur.

Emlak365.com

Yorumlar (0)