GEZİ / SEYAHAT REHBERİ

Türkiye'de Sonbaharda Ucuz Fiyata Sakin Bir Tatil Yapılabilecek Cennet Köşeleri!

Yaz aylarının son günleri yaşanırken tatil planı yapan vatandaşlar sonbaharda Türkiye'de sakin bir tatil yapılabilecek merkezleri araştırmaya başladılar. Türkiye'de sonbaharda hem cep yakmayan hem de güzelce vakit geçirilerek huzurlu bir şekilde geri dönme imkanı veren tatil yerleri nerelerdir?

Yaz aylarının son günleri yaşanırken tatil planı yapan vatandaşlar sonbaharda Türkiye'de sakin bir tatil yapılabilecek merkezleri araştırmaya başladılar. Türkiye'de sonbaharda hem cep yakmayan hem de güzelce vakit geçirilerek huzurlu bir şekilde geri dönme imkanı veren tatil yerleri nerelerdir?

Türkiye’de zorlu bir yılın ardından imkan bulabilen vatandaşlar yaz aylarında tatillerini yaparak streslerini bırakıp enerji depoladılar. Ancak yine de çok sayıda vatandaş henüz tatil yapabilmiş değil. Bu nedenle insanlar sonbaharda Türkiye’nin cennet köşesi olan tatil yerlerini araştırıyorlar. Sonbaharda tatil yapılabilecek en güzel yerler nerelerdir?

Hem çok para harcamadan tatil yapmak hem de bir tatilden beklenen tüm detayları bulmak isteyen vatandaşlar sonbahar için planlamalarını yapmaya başladılar. Sonbahar aylarında deniz tatilinin yanı sıra doğa tatili de ön plana çıkıyor. Sonbaharda Türkiye’de nerelerde sakin bir tatil yapma imkanı bulunur?

ŞİRİNCE – İZMİR

Yeşilliklerin ortasında bulunan Şirince üzüm bağları ile ünlü bir tatil yöresidir. Zeytinleri de ünlü olan Şirince1.800 haneli eski bir Rum yerleşimidir. Bu yerleşim yerinin en önemli detayı mevcut olan tüm evlerin muhteşem bir manzarasının bulunmasıdır. Hiçbir ev bir diğerinin manzarasını kapatmaz. Bir mimari deha tarafından yapılmışçasına muhteşem bir yerleşim vardır. Oldukça sakin bir bölge olan Şirince’de ev yapımı lezetli şaraplar bulmak ve enfes doğanın zevkini çıkartmak mümkündür. Sakin bir sonbahar tatili için önemli bir alternatiftir.

ÇAT VADİSİ- RİZE

Doğu Karadeniz’in sonbaharda güzelliği bir başka olan bölgesi Rize’de bulunan Çat Vadisi’dir. Elevit ve Fırtına Deresi’nin birleşme noktasında bulunan vadi muhteşem bir yeşilliğe sahiptir. Taş köprüler, bol oksijen ve yöresel lezzetler gibi imkanlar tatilcileri cezbetmektedir. Bir yanda dere manzarası diğer yanda ormanın tüm ihtişamı ziyaret gidenlerin geri dönmek istemeyeceği bir tatil imkanı sunmaktadır.

SAFRANBOLU – KARABÜK

Karadeniz’in bir diğer muhteşem tatil yöresi Karabük’te bulunan SafranbolU’dur. Tarihi evleri ile dünya çapında ünü olan Safranbolu’da ahşap konaklarda kalarak kanyonlarda gezmek mümkündür. Kültür turizmi açısından Türkiye’nin önemli merkezlerinden olan Safranbolu UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde bulunmaktadır.

CUNDA ADASI – BALIKESİR

Balıkesir’de bulunan Cunda Adası önemli bir tatil merkezidir. Tarihi Rum evleri ile meşhur olan ada dar sokakları, butik otelleri ve meşhur yeme içme yerleri ile güzel bir tatil imkanı sunmaktadır. Sonbahar tatili için iyi bir alternatif olan Cunda Adası’nda çok güzel vakit geçirilebilir ve yılın yorgunluğu atılabilir.

CUMALIKIK – BURSA

Bursa’nın öenmli bir turizm merkezlerinden birisi haline gelen Cumalıkızık Uludağ’ın kuzey yamacında bulunmaktadır. El değmemiş ve tahrip edilmememiş otantik görünümü ile UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde kendisine yer bulan Cumalıkız her yıl çok sayıda turisti ağırlamaktadır. Yaklaşık 250 köy evinin tarihi dokusuyla korunduğu Cumalıkızık’ta çok sayıda film çekilmiştir. Köy kahvaltısı da meşhur olan Cumalıkızık’ta köy evlerinde konaklayarak güzel bri tetil yapmak mümkündür.

ESKİ FOÇA – İZMİR

Türklerle Rumların yüzyıllarca barış içerisinde yaşadığı kasaba olan Eski Foça artık önemli bir tatil yeridir. 2 bin yıllık tarihi olan bu yerleşim yerinin en önemli mimari özelliği cumbalı taş evlerdir. Lezzetli bir mutfak imkanı sunulan Eski Foça’da turistler muhteşem bir şekilde ağırlanmaktadır. Sonbahar mevsiminde bir başka güzelliğebürünen Eski Foça’da nesli tükenmekte olan Akdeniz foklarını görebilir ve Homeros’un bahsettiği Siren Kayalıkları’na gidebilirsiniz.

/center>

ASSOS – ÇANAKKALE

Ege Bölgesi’nin önemli tatil bölgelerinden olan Assos her yıl çok sayıda turisti ağırlamaktadır. Antik şehir kalıntısına da sahip olan Assos’ta hem kültür turizmi hem de deniz turizmi imkanı sunulmaktadır. Sonbaharda bambaşka bir kimliğe bürünen Assos’ta çok çeşitli balıkları tadabilir ve yöresel lezzetlerle farklı tecrübeler yaşayabilirsiniz.

Emlak365.com


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir