GİB Açıkladı, Beyanname Verme Süreleri Uzatıldı!

GİB duyurusu ile Muhtasar, Damga Vergisi, KDV, Yıllık Gelir Vergisi, Kurumlar Vergisi, Geçici Vergisi beyanname verme süreleri ve ödeme tarihleri uzatıldı!

GÜNDEM 29.03.2019 - 14:18 15.07.2021 - 00:16 SERHATMEDYA

GİB duyurusu ile Muhtasar, Damga Vergisi, KDV, Yıllık Gelir Vergisi, Kurumlar Vergisi, Geçici Vergisi beyanname verme süreleri ve ödeme tarihleri uzatıldı!

Gelir İdaresi Başkanlığı vergi mükelleflerini sevindirecek bir açıklamada bulunarak beyanname verme sürelerini ve ödeme tarihlerini uzattığını duyurdu. Beyanname Verme Süreleri Uzatıldı!1 Nisan 2019 tarihinden itibaren verilmesi gereken bazı vergi beyannameleri için süre ve ödeme tarihlerinde uzatma kararı alındı. Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından yapılan yazılı açıklamada gelen yoğun talep üzerine yaşanabilecek mağduriyetleri önlemek amacı ile beyanname verme süreleri ile son ödeme günleri için uzatma kararı alındığı duyuruldu. Yapılan açıklama ile beyanname süresi ve ödeme tarihi uzatılan vergiler şu şekilde sıralandı;GİB Beyanname Verme Takvimi 2019Muhtasar Beyanname Verme Süresi Takip Eden Ayın 26'sı, Ödeme Zamanı Takip Eden Ayın 26'sı,Damga Vergisi Beyanname Verme Süresi Takip Eden Ayın 26'sı, Ödeme Zamanı Takip Eden Ayın 26'sı,Katma Değer Vergisi Beyanname Verme Süresi Takip Eden Ayın 26'sı, Ödeme Zamanı Takip Eden Ayın 26'sı,Yıllık Gelir Vergisi (Basit Usul) Beyanname Verme Süresi Şubat Ayının Son Günü, Ödeme Zamanı Şubat Ayının Son Günü, Yıllık Gelir Vergisi Beyanname Verme Süresi Mart Ayının Son Günü, Ödeme Zamanı Mart Ayının Son Günü, Kurumlar Vergisi Beyanname Verme Süresi Nisan Ayının Son Günü, Ödeme Zamanı Nisan Ayının Son Günü, Geçici Vergi 1. Dönem Beyanname Verme Süresi 17 Mayıs, Ödeme Zamanı 17 MayısGeçici Vergi 2. Dönem Beyanname Verme Süresi 17 Ağustos, Ödeme Zamanı 17 AğustosGeçici Vergi 3. Dönem Beyanname Verme Süresi 17 Kasım, Ödeme Zamanı 17 KasımGeçici Vergi 4. Dönem Beyanname Verme Süresi 17 Şubat, Ödeme Zamanı 17 Şubat

Emlak365.com
Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@