Google Pixel Notepad Katlanabilir Akıllı Telefonun Türkiye Satış Fiyatı Ne Kadar Olacak?

Google tarafından üretilecek ilk katlanılabilir telefon ile alakalı önemli gelişmeler yaşanıyor. Bu yeni telefonun isminin Pixel Notepad olacağı iddia edildi. Peki fiyatı ne kadar olacak?

Teknoloji 16.01.2022 - 23:44 16.01.2022 - 23:44 Engin Uzunoğlu

Google ile alakalı olarak bir süredir önemli bir iddia ortaya atılmıştı. Google ilk katlanabilir akıllı telefonu piyasaya sürmeye hazırlandığı iddia edildi. Bu iddialarda bugüne kadar bu telefonun ismi Pixel Fold olarak anılıyordu. Ancak Android 12L'nin ikinci beta sürümü ile alakalı yayınlanan animasyonda yeni katlanabilir telefonun özelliklerine ve fiyatına dair ipuçları geldi.

GOOGLE İLK KATLANABİLİR AKILLI TELEFONU PİYASAYA SÜRMEYE HAZIRLANIYOR

Google tarafından yayınlanan yeni rapora göre katlanabilir telefonun adı Pixel Notepad olacak. Ayrıca aynı raporda fiyata dair de bir açıklama yapıldı. Bu telefonun piyasada benzerleri ile rekabet edebilecek bir fiyatta olacağı bildirildi. 

GOOGLE PİXEL NOTEPAD FİYATI NE KADAR OLACAK?

Teknoloji uzmanlarına göre Google Pixel Notepad şu anda 1.799 dolar fiyatla satışta olan Samsung Galaxy Z Fold 3'ten daha ucuz bir fiyata üretilecek. Google tarafından üretilecek akıllı telefonun Pixel 6'yı destekleyen Tensor çipi ile güçlendirileceği ve bunun yanında Pixel 5'in arka kamera sistemi ile yüksek donanıma sahip olacağı bildirildi. 

İLK OLARAK ABD'DE PİYASAYA ÇIKACAK

Verilen son bilgilere göre Google büyük bir iddia ile üreteceği telefonu ilk olarak ABD'de satışa sunacak. Bu katlanabilir telefonun farklı ülkelerde satışa çıkması için biraz daha beklenebileceği belirtildi. 

TÜRKİYE SATIŞ FİYATI NE KADAR OLACAK?

Google tarafından üretilecek olan Google Pixel Notebook isimli katlanabilir akıllı telefonun Türkiye pazarına ne zaman gireceğine dair ise henüz netleşen bir durum yok. Ancak fiyatının ne kadar olacağına dair tahminler yapılmaya başlandı. Bu telefon için şimdiden 20 Bin TL ile 25 Bin TL arasında bir fiyat biçilmeye başlandı.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@