Google Ücretsiz Uygulama Dönemini Kapatıyor: Ücretli Üyelik Almayanların Hesabı Tehlikede!

Google'dan gelen açıklamalara göre okul ve işletmelerde ücretsiz olarak kullanılan G Suite Legacy uygulaması eski müşteriler için ücretli olacak. Ücretli üyeliğe geçiş yapmayanların hesabıdondurulacak

Teknoloji 20.01.2022 - 15:55 20.01.2022 - 15:55 Büşra Uluşen

Teknoloji dei Google, okul ve işletmeler tarafından ücretsiz olarak kullanılan G Suite Legacy dönemini kapatıyor. Bir süre önce konu hakkında karar alan Google, G Suite adlı hizmetinin adının Workspace plarak değiştirmiş ve o dönemde ücretsiz olan bu hizmet için değişim sürecini başlatmıştı. 

ÜCRETSİZ UYGULAMA DEVRİ SONA ERİYOR

Google, 2012 yılından bu yana ücretsiz kullanıcı kabul etmediği G Suite'in mevcut kullanıcılarından üyelik ücreti almıyordu. Ancak eski müşteriler için yapılan son açıklama ile buna bir son veriliyor. 

google g suite2

İşletmeler ve okullar tarafından sıkça tercih edilen G Suite Legacy isimli hizmetten faydalanmaya devam etmek isteyen kullanıcılar, bundan sonraki süreçte ücretli abonelik almak zorunda kalacaklar.

ÜCRETSİZ KULLANIM İÇİN SON TARİH 1 MAYIS

Google'dan gelen açıklamaya göre, 2012 yılından daha önce Google G Suite Legacy müşterisi olan işletme ve okuların, 1 Mayıs 2022 tarihine kadar kendilerine uygun ücretli paketlere geçiş yapmaları gerektiği bildirildi. Müşteriler ücretli üyeliğe geçiş yapmadığı takdirde, Google kullanıcı prodiline uygun olarak otomatik ücretli pakete geçişi sağlayacak. Anca bu durum sadece ödeme yöntemi eklenmiş hesaplara uygulanabilecek. 

google g suite

Hesabına ödeme yöntemi ekli olmayan kullanıcıların ise hesabı askıya alınacak. Google, ücretli pakete geçiş yapmayan ve hesabına ödeme yöntemi eklemeyen kullanıcılar için 1 Temmuz 2022 tarihine kadar bekleyecek. Ücretli üyelik satın alanlar artık Workspace müşterisi olarak uygulamayı kullanmaya devam edebilecek. 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@