Google, Youtube'un fişini çekti! Uygulamasını kapatıyor

Google'dan yapılan açıklamaya göre Youtube'un bir uygulaması hizmete son veriyor. Anroid cihaz kullananları etkileyecek uygulama için kapatma tarihi de verildi.

Teknoloji 05.05.2022 - 14:32 05.05.2022 - 14:32 Büşra Uluşen

Son dönemde teknoloji şirketleri artık verim alamadıkları ve kullanıcıların kullanmadığı uygulamalarını piyasadan kaldırıyor. Bu kez açıklama bizzat Google'dan geldi. Yapılan açıklamada, 2016 yılında hizmete giren bir YouTube uygulamasının yakın zamanda kullanıma kapatılacağı duyuruldu.

YouTube'un uygulamasının fişi çekildi

Teknoloji devi Google, 2016 yılında YouTube'a mobil cihazların daha kolay erişebilmesi için YouTube Go'yu piyasaya çıkarmıştı. Android cihazlar için çıkarılan uygulama, mevcut YouTube'dan farklı olarak videoların indirilmesi ve diğer kullanıcılar ile paylaşılmasını sağlıyordu. 

Google, YouTube Go için kapatma karar aldıklarını açıkladı. Uygulamanın neden kapatıldığı merak konusu olurken bu onu hakkında da bilgiler verildi. Standart uygulamanın son dönemde yapılan iyileştirmelerle düşük kaliteli cihazlarla ve bağlantı hızlarıyla da verimli bir şekilde çalışabildiği ve artık bu uygulamaya gerek kalmaması olarak ifade edildi. 

youtube go

Ayrıca Google, sınırlı internete sahip olan kişiler için de yeni bir planını devreye sokuyor. Mobil veri kullanımının azaltılması için yeni bir özellik üzerinde çalışan Google, kapatılan YouTube Go'nun sahip olduğu özelliklerin büyük bir kısmının standart uygulama üzerinde de yer aldığını belirtti. 

Ağustos ayında veda edecek

Google'ın açıklaması doğrultusunda, YouTube Go bir sorun yaşanmaması durumunda Ağustos ayında kapatılacak. Şirket, bu süre içerisinde YouTube Go'da bulunan farklı özellikleri standart uygulamaya da entegre edecek ve düşük performansa sahip cihazlara ve kısıtlı internete sahip olan kullanıcılara da ayrıcalıklar tanıyacak. 

Emlak365.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@