Google'dan Milyar Dolarlık Yatırım! Kiracı Olduğu Ofisi Satın Aldı

Google, Londra'da kiracı olduğu ofisi milyar dolarlık anlaşma yaparak satın aldı. Google bu hamlesiyle çalışan sayısını da artırmayı planlıyor.

Emlak Magazin 14.01.2022 - 14:26 14.01.2022 - 14:26 Büşra Uluşen

İngiltere'nin Londra kentinde kiracı olan Google, binanın tamamını satın almak için harekete geçti. İngitere'de tam 6 bin 400 kişiyi bünyesine katan Google, Londra'nın merkezindeki Covent Garden'a yakınlığıyla bilinen Central Saint Giles'i 1 milyar dolara satın aldı. 

KİRACI OLDUĞU OFİSİ 1 MİLYAR DOLARA ALDI!

Google, bir süredir kiracı olduğu Londra'daki ofisini tam 1 milyar dolara satın aldı. Google'ın ana şirketi Alphabet'in CFO'su Ruth Porat, İngiltere'de yaklaşık 20 yıldır faaliyet gösterdiklerini ve bu satın alma işlemiyle Google'ın ülkede 10.000 kişilik bir çalışma alanına sahip olacağını söyledi. Porat bu açıklamasıyla şu an 6 bin 500 kişi olan kadrolarını genişleteceklerinin de sinyalini vermiş oldu. 

google londra binası

OFİSE DÖNÜŞ BAŞLADI

Londra'nın merkezinde bulunan ve 450 milyon pounda mal olan Central Saint Giles, Google tarafından yeniden tasarlanacak. Google'ın bu yenileme işlemi için milyon dolarlar harcayacağı düşünülüyor. 

Google'ın yeni Londra merkezi için yapım aşaması devam ediyor. Cam bina toplam 330 metre uzayacak ve 310 metre yüksekliğinde olacak. 

Google, yeni binasını hem yüz yüze ekip çalışmasına hem de hibrit çalışma sistemine uygun olacak şekilde inşa ettiriyor. Şirket, çalışma alanlarının yanı sıra kişilere daha fazla alan sağlayacak şekilde planlamalarını yürütüyor. 

Binanın yapım aşaması tammalandığında yüksekliği 11 kat olacak ve 25 metrelik bir yüzme havuzu, kapalı basketbol sahası, masaj odaları ve çatı bahçesine sahip olacak. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@