Görevini Bırakmıştı İsmail Saymaz'dan Sürpriz İmza! İşte Yeni Görev Yeri

Ünlü gazeteci İsmail Saymaz'ın yeni adresi belli oldu. Sözcü'den ayrılan Saymaz yeni dönemde Halk TV bünyesinde görev yapacak.

Görevini Bırakmıştı İsmail Saymaz'dan Sürpriz İmza! İşte Yeni Görev Yeri

2020 yılının Eylül ayından itibaren Sözcü bünyesinde yer alan İsmail Saymaz yeni yayın döneminde farklı bir adreste görev yapacak. Sözcü'den ayrılan ünlü gazeteci bundan sonraki dönemlerde Halk TV bünyesinde haberlerini yayımlayacak.

SÖZCÜ'DEN AYRILAN İSMAİL SAYMAZ KİMDİR?

İsmail Saymaz 1980, Rize'de doğdu. Erzurum Pazaryolu'lu olan Saymaz ilk öğrenimi ve orta öğrenimini doğduğu şehir Rize'de tamamladı. Daha sonra üniversite eğitimine başlayan Saymaz Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi'n eğitim almaya başladı. Daha sonra aynı üniversiten mezun olup yükseklisans öğrenimine başladı.

Saymaz genç yaşlarda yerel radyolarda edebiyat programları yaptı. Daha sonra ise yerel televizyon kanallarındaki tartışma programlarına katıldı. Gazetecilik hayatına ise ilk olarak Rize'de başladı. Ardından İstanbul ve Konya gibi şehirlerde bulunan yerel gazetelerde çalıştı.

İsmail Saymaz daha sonra 2002 yılında Radikal gazetesinde ilk büyük görevini aldı. Uzun süre burada çalışan Saymaz çeşitli gazetecilik başarıları elde etti. Saymaz bu başarısının ardından 2014 yılında ise Sınır Tanımayan Gazeteciler Örgütü tarafından yılın “100 Basın Kahramanı” listesinde yer aldı.

Farklı adreslerde görev yapan Saymaz Hürriyet gazetesinde çok önemli bir röportaja imza atmıştı. 2016 yılında FETÖ/PDY üyelerinin iletişim uygulaması olan "ByLock"un patentini elinde bulunduran David Keynes ile bir röportaj gerçekleştirdi. Bu röportajı sonrasında gazeteye soruşturma açıldı ve Saymaz'ın ifadesi alındı. Ayrıca bu röportajı FETÖ/PDY soruşturmalarında "delil" sayıldı.

Röportajının ardından ise İsmail Satmaz 2017 yılında Türkiye Gazeteciler Cemiyeti tarafından ödüllendirildi.

İsmail Saymaz uzun süre görev yaptığı adreslerden biri olan Hürriyet'ten 17 Mart 2020 tarihinde ayrıldı. Radyoya devam eden Saymaz 2020 yılında da Bunu Ben de Söylerim adlı programla görev aldığı Best FM'den ayrıldı.

Mayıs 2020'de Halk TV'ye transfer oldu ve Neyse O adlı programla kanalda yer almaya başladı.

Eylül 2020'de Sözcü gazetesiyle anlaşan Saymaz buradan da ayrılarak Halk TV'de görev yapmaya başladı.