Gram altın 1000 TL olacak dediğinde inanan yoktu: İslam Memiş bu kez altının pik ve mola tarihini açıkladı!

Altın fiyatları haftaya yeni rekoru ile başlarken İslam Memiş'ten açıklama gecikmedi. Daha önce gram altın 1000 TL olacak tahmini doğru çıkmak üzere olan Memiş, gram altının pik ve molasını açıkladı

Finans 24.05.2022 - 21:10 24.05.2022 - 21:11 Büşra Uluşen

Altın piyasalarında beklenmeyen yukarı yönlü bir dalgalanma yaşanıyor. Son hafta içerisinde dolar, altın ve euro fiyatlarında büyük bir yükseliş yaşanırken, dövizin sabitlendiğine yönelik yapılan açıklamalar boşa çıktı. Yaklaşık bir ay önce 14.73 TL olan ve uzun süre bu rakamı koruyan dolar, bugün itibariyle 16 TL'nin üstüne çıktı. 

Dolardaki yükseliş, beraberinde altın fiyatlarındaki yükselişi de getirdi. Bir hafta önce 900 TL'den alıcı bulan gram altın, şu an 960 liranın üzerinde. Daha önce altın yorumlarıyla gündeme damga vuran ve gram altının 1000 TL olacağını söylediğinde ' yok artık! ' yorumlarına maruz kalan İslam Memiş'in tahminleri doğru çıktı. 

Haziran boğa ayı, tek tek patlayacak!

Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, yeni haftada dolar, altın ve diğer emtialara ilişkin değerlendirmede bulundu. Memiş, önceki haftadan itibaren yükseliş trendinin başladığını ve kendisinin varlıklara sahip çıkılması gerektiğini, satanın zarar edeceği bir dönemde olunduğunu söyledi. 

3370741_810x458

Bir önceki açıklamasında Haziran ayında iç gelişmeler olacağı fakat temmuz ayında '' Tamam mı devam mı '' modelinde bir arayışta olunacağını ifade ettiğini hatırlatarak, ons altının 1865 dolar seviyesine kadar devam edebileceğini iddia etti. Fed toplantısına kadar bu aralıkta gidip geleceğini belirterek daha önce iddialı olduğu 1000 TL seviyesi için tarih verdi. 

Gram altının 1000 TL olacağı tarihi açıkladı!

Gram altının 960 lira seviyesine yükselmesi üzerine gram altının Temmuz ayında 1000 TL'nin üzerine çıkacağını fakat Haziran ayında bu yükselişe kısa bir mola vereceğini söyledi. İslam Memiş'in öngörülerine göre, şu an 960 TL seviyesinde olan gram altın, Temmuz ayında 1000 TL olacak ancak bundan önce Haziran ayında kısa süren bir düşüş yaşayacak. 

islam-memiş-selçuk-geçer

Selçuk Geçer: Altın rekor kıracak, 1800 TL tahmini!

Ekonomist Selçuk Geçer de altın fiyatlarıyla ilgili yeni açıklamalarda bulundu. Altının yüksek enflasyon için koruma kalkanı olduğunu belirten Geçer, elinde altın olanlar için altının yeni bir rekor kıracağını ifade etti. 

Piyasalarda dibin dibinin görüldüğü sanılırken altın fiyatlarının yeniden yükselişe geçtiğini belirterek, '' Ben 1300 - 1400 civarlarında bir altın seviyesi beklemiyorum. 1700.1800 TL aralığı maksimum görülür, aşağısı yok '' dedi. 

Editör Notu: Bu haberde yer alan bilgiler yatırım tavsiyesi değildir. Emlak365.com yatırım tavsiyesi vermez. 

Emlak365.com

Gelişmelerden Haberdar Olun

@