Gram Altın 930 Liranın Üzerine Fırladı! Altında Son Dakika Gelişmesi Hakkında İslam Memiş'ten Kritik Uyarı!

Altın piyasalarında FED etkisi görülmeye devam ederken, gram altın 930 lira seviyesini aşmasının ardından dikkat çekti! Altın yatırımcısına kötü haber gecikmedi!

Gram Altın 930 Liranın Üzerine Fırladı! Altında Son Dakika Gelişmesi Hakkında İslam Memiş'ten Kritik Uyarı!

Altın fiyatları, ABD Merkez Bankası (FED) tarafından faizlerin artırılmasının ardından gelen hareketlilik ile seyrine devam ediyor. Küresel piyasalarda özellikle enflasyon etkisiyle de kritik seviyelerde seyreden altın, Türkiye’de dolar kurunda yaşanan tırmanışla yeni seviyelere ulaştı. 18 Mayıs Çarşamba günü itibariyle altın fiyatlarında görülen hareketliliğe ilişkin piyasa analisti İslam Memiş’in resesyon fiyatlanması uyarısı dikkat çekti.

Resesyon Fiyatlanmasına Dikkat Çekti!

Altın fiyatları üzerinde resesyon fiyatlanmasının başladığına işaret eden İslam Memiş, merkez bankalarının bugüne kadar resesyon riskini konuştuklarını ifade etti. Ancak şu andan itibaren resesyonun ne kadar kalıcı olacağı konusunun tartışıldığını belirtti. Resesyon riskinin artık fiyatlamaya dönüştüğünü düşündüğünü ifade eden İslam Memiş, özellikle reseston ile güvenli liman olan altına talebin artacağını düşündüğünü belirtti.

Gram Altın Fiyatlarında Yükseliş Bekleniyor!

800-tl-sinirini-test-eden-gram-altin-fiyati-dususe-gecti

Altın fiyatlarına ilişkin tahminlerini açıklayan İslam Memiş, resesyon uyarısının yanı sıra gram altın fiyatlarında da yükseliş beklentisinin devam ettiğini ifade etti. Özellikle Temmuz ayında 1.200 lira seviyesinin ve yol sonuna kadar 1.450 lira seviyelerinin görülebileceği yönünde tahmine sahip olduğunun altını çizdi. Emtia fiyatlarında yaşanacak geri çekilmelerin yatırımcılara fırsat sunabileceğine işaret etti.

Gram Altın Ne Kadar?

18 Mayıs Çarşamba gününde gram altın fiyatları 931 lira seviyesinin üzerinde seyretmeye devam ediyor. Dolar/TL’nin 16 lira seviyesine dayanmasının ardından görülen yukarı yönlü hareket devam ediyor. Ons altın 1.818 dolar seviyelerinde geri çekilme yaşamasına rağmen gram altındaki artışın temel nedeni olarak dolar kuruna işaret ediliyor.

Çeyrek Altın Ne Kadar?

Çeyrek altın fiyatı ise hafta ortasında 1.538 TL seviyesinden işlem görmeye devam ediyor. Altın fiyatlarının yeniden yukarı yönlü hareketi piyasalarda yakından takip ediliyor. Dolar kurunun 15,95 ile yükseliş trendine devam ettiği hafta ortasında görülen yeni fiyatlar piyasalarda birçok kişi için risk teşkil etmeye devam ediyor. Uzmanlar belirsizliklere karşı yatırımcıları uyarıyor.